Upēs paaugstinās ūdens līmenis. Izsludināts dzeltenais brīdinājums

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Atkušņa ietekmē lielā daļā upju, īpaši Kurzemē, sāk paaugstināties ūdens līmenis, valsts rietumu un centrālajā daļā izsludināts dzeltenais brīdinājums, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Straujākais ūdens līmeņa kāpums - par 39 centimetriem - aizvadītajā diennaktī reģistrēts Durbē pie Cīravas.

Dažos upju posmos ūdens līmenis būtiski pazeminājies, tai skaitā par 45 centimetriem Amatā pie Melturiem un par 42 centimetriem Ošā pie Kūleniekiem. Tas, visticamāk, skaidrojams ar ledus sastrēgumiem.

Tuvākajā naktī gaidāms sals, pēc tam atgriezīsies atkusnis, daudz snigs un līs. Siltāks laiks un straujāks ūdens līmeņa kāpums gaidāms Kurzemē un Zemgalē.

Valsts rietumu un centrālajā daļā hidrologi izsludinājuši dzelteno brīdinājumu par gaidāmu augstu ūdens līmeni upēs; brīdinājums būs spēkā vismaz līdz 4. janvārim. Tajā teikts, ka, turpinoties ūdens līmeņa kāpumam, sāks applūst upju palienes un zemākās vietas. Augšpus esošiem ledus sastrēgumiem ūdens līmeņa kāpums būs straujāks.

Ledus biezums upēs ir ļoti nevienmērīgs. Upes krastos ledus var būt vairākās kārtās, vidū - plānāks. Kāpt uz ledus ir bīstami.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu