C, 18.08.2022.

Aptauja: Covid-19 omikrona paveida straujā izplatība uztrauc 56% Latvijas iedzīvotāju

LETA
Aptauja: Covid-19 omikrona paveida straujā izplatība uztrauc 56% Latvijas iedzīvotāju
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 6
Cilvēki sejas maskās sabiedriskā transporta pieturvietā Covid-19 pandēmijas laikā.
Cilvēki sejas maskās sabiedriskā transporta pieturvietā Covid-19 pandēmijas laikā. Foto: Zane Bitere/LETA

Vairāk nekā pusi jeb 56% Latvijas iedzīvotāju satrauc Covid-19 omikrona paveida straujā izplatība, liecina "Benu aptiekas" stresa termometra aptaujas dati.

Aptaujā 14% Latvijas iedzīvotāju atzina, ka jaunais Covid-19 paveids viņus uztrauc ļoti stipri, bet 42% - ka drīzāk uztrauc.

Tikmēr 40% sniedza atbildi, ka omikrona izplatība Latvijā kopumā viņus neuztrauc - 23% norādīja, ka tas viņus drīzāk neuztrauc, bet 17% - ka pilnībā neuztrauc.

Tikmēr uz jautājumu, vai sliktākais Covid-19 pandēmijas posms jau ir aiz muguras, 34% atbildēja apstiprinoši, 42% sliecās domāt, ka sliktākais pandēmijas posms vēl ir priekšā, bet gandrīz katrs ceturtais jeb 24% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Salīdzinot ar aizvadītā gada novembra datiem, janvāra sākumā ir samazinājies iedzīvotāju īpatsvars, kuri domā, ka sliktākais Covid-19 posms vēl ir tikai priekšā, jo pērn novembrī tā domāja 77% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, tai skaitā 44% tam drīzāk piekrita, bet 33% tam piekrita pilnībā. Tikmēr 10% sliecās piekrist, ka sliktākais pandēmijas posms jau ir aiz muguras, bet vēl 13% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Aptaujas rezultāti liecina, ka ievērojami biežāk Covid-19 omikrona paveida straujā izplatība uztrauc sievietes - viņu vidū satraukumu izrāda 62% respondentu, kamēr vīriešiem šis rādītājs ir 49%. Tikmēr vīrieši biežāk sliecas domāt, ka sliktākais Covid-19 pandēmijas posms vēl ir tikai priekšā - tam piekrīt 47% vīriešu un 39% sieviešu.

Analizējot rezultātus pēc ģimenē lietotās sarunvalodas, secināms, ka biežāk par Covid-19 omikrona paveida straujo izplatību raizējas latvieši. Krievvalodīgo vidū minētā Covid-19 paveida izplatība kopumā uztrauc 42% respondentu, kamēr latviešiem šis rādītājs ir 58%. Tāpat latvieši nedaudz biežāk sliecas domāt, ka sliktākais Covid-19 pandēmijas posms vēl ir tikai priekšā - tam piekrīt 42% latviešu un 41% krievvalodīgo.

Raugoties pēc respondentu vecuma, atklājas, ka Covid-19 omikrona paveida straujā izplatība vairāk uztrauc gados vecākus cilvēkus, bet jaunieši biežāk sliecas domāt, ka sliktākais Covid-19 posms vēl ir tikai priekšā. Vecumā no 55 līdz 74 gadiem 65% respondentu norādījuši, ka viņus uztrauc Covid-19 omikrona paveida izplatība, kamēr pārējās vecuma grupās šis rādītājs svārstās no 42% līdz 60%.

Tikmēr jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem biežāk norāda, ka sliktākais Covid-19 izplatības posms vēl ir gaidāms, - šādu viedokli pauž 49% minētās vecuma grupas pārstāvju, kam seko vecuma grupa no 55 līdz 74 gadiem, kur šādi sliecas domāt 46%, bet pārējās vecuma grupas šis rādītājs ir no 38% līdz 42%.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju "Gemius", janvāra sākumā aptaujājot 1854 respondentus.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu