Šodienas redaktors:
Eva Gaigalniece
Iesūti ziņu!

Septiņi svarīgākie faktori trauku mazgājamās mašīnas izvēlē

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Trauku mazgājamā mašīna sen vairs netiek uzskatīta par greznību, bet daudzās ģimenēs kļuvusi par neaizvietojamu palīgu. Lai arī sākotnējās izmaksas, iegādājoties iekārtu, ir samērā lielas, ieguldījums atmaksājas. Tas ir mazāks ūdens patēriņš un arī laika ietaupījums. Kā izvēlēties trauku mazgājamo mašīnu, lai būtu ar to apmierināts?

Izmērs un montāžas veids

Ja virtuve ir neliela, šis ir viens no svarīgākajiem faktoriem, lai iegādājoties trauku mazgājamo mašīnu nebūtu jāpārkārto viss virtuves aprīkojums. Vispirms jāatrod piemērotākā vieta, ideālajā variantā pie izlietnes, tad precīzi jāizmēra brīvā vieta. Ražotāji piedāvā dažādu izmēru iekārtas, atliek vien izvēlēties nepieciešamo variantu.

Nākamais solis ir izvērtēt montāžas veidu. Vai tā būs uz galda vai darbvirsmas novietojama, varbūt brīvi stāvoša vai iebūvējamā trauku mazgājamā mašīna? Iebūvējamo iekārtu priekšrocība – tās var paslēpt aiz virtuves fasādes un atbrīvot vietu uz darba virsmām, saglabājot interjera kompozīcijas viengabalainību.

Ietilpība

Izvērtējiet mazgājamo trauku daudzumu! Lielākai ģimenei visticamāk būs vajadzīga platākā (60 centimetru platā) mazgājamā mašīna ar trešo atvilktni. Tajā iespējams ievietot līdz 15 trauku komplektiem. Izvēloties mazākas ietilpības iekārtu, jārēķinās ar biežāku trauku mazgāšanu, kas ir lieks ūdens un enerģijas patēriņš.

Preces aprakstā norādītais komplektu skaits apzīmē, cik trauku komplektu var ietilpināt mašīnā. Piemēram, 9 nozīmē, ka no katra trauku veida var ielikt trīs vienības, tātad kopā 27.

Piemēram, četru cilvēku ģimenei derēs trauku mazgājamā mašīna, kas paredzēta 8 līdz 10 komplektiem, bet diviem cilvēkiem pilnīgi pietiks, ja ietilpība paredzēta 4 līdz 5 komplektiem.

Ūdens patēriņš, energoefektivitātes klase un trokšņa līmenis

Ekonomiska trauku mazgājamā mašīna vienā ciklā patērē no 6 līdz 9 litriem ūdens. Daži jaunākās paaudzes modeļi pēdējo skalojamo ūdeni izmanto nākamajai mazgāšanas reizei, uzglabājot to speciāli iebūvētā tvertnē. Var teikt, ka tas ir tīrs un izmantojams vēlreiz, tādā veidā tiek ietaupīts arī ūdens.

Iespējams, ka daudzi jau ir pamanījuši izmaiņas standartizācijas procesā, nomainot energoefektivitātes klases vienotā mērogā: no A līdz G. Protams, visefektīvākā būs A klases iekārta, visvairāk patērējošā – G klases trauku mazgājamā mašīna. Tas attiecas arī uz trauku žāvēšanu. Elektroenerģijas patēriņu nosaka arī ūdens temperatūra. Pieslēdzot iekārtu pie siltā ūdens vada, nebūs jāpatērē elektrība ūdens uzsildīšanai.

Jaunajā energo marķējumā patēriņš ir noteikts 100 ciklos (līdz šim tie bija 280 cikli), norādīts eko programmas ilgums un papildu norādes trokšņa līmeņa klasei. Jaunākās paaudzes trauku mazgājamajām mašīnām trokšņu līmenis ir diapazonā no 40 līdz 45 dB, kas nosaka klusu darbību.

Funkcionalitāte

Trauku mazgājamo mašīnu modeļu atšķirība var būt dažādās programmas un papildu funkcijas. Programmas var atšķirties pēc cikla ilguma, temperatūras režīma un ūdens daudzuma apjoma. Piemērotas temperatūras noteikšanas programma ļaus augstākā temperatūrā labāk nomazgāt taukainus traukus, bet zemāka temperatūra garantē saudzīgāku glāžu mazgāšanu. Vislabāk izvēlēties modeli, kas piedāvā jauktu trauku komplektu mazgāšanu.

Papildu iespējas:

  • Papildu aizsardzības funkcija ir aktuāla ģimenēm, kurās aug mazi bērni. Efektīvai un drošai lietošanai ir durvju slēdzene, kas ir aizsardzības garants ne tikai pret bērniem, bet arī pret noplūdēm.
  • Pusslodzes programma ir viena no iecienītākajām programmām, jo ļauj mazgāt traukus tikai augšējā vai apakšējā daļā. Tas nozīme, ka nelielam trauku daudzumam netiks lieki iztērēts ūdens, elektroenerģija un arī mazgāšanas līdzeklis.
  • Trauku netīrības līmeņa noteikšana notiek automātiski, iekārta pati var noteikt trauku netīrības līmeni un mazgāšanas veidu.
  • Mazgāšanas atlikšana ļoti patīk daudzām namamātēm, jo izmantojot šo funkciju var atlikt mazgāšanas uzsākšanu, izvēloties ērtāko laiku. Ir taču tik patīkami pārnākt mājās un atrast tīrus traukus!

 

Zīmola izvēle

Iegādājoties sadzīves tehniku, katrs vadās no savas personīgās pieredzes vai tuvu cilvēku ieteikumiem. Ja izvēlēsieties populārāko zīmolu ražojumus, visticamāk, ka būs jārēķinās ar lielāku naudas summu, taču tirgū var atrast ļoti labas arī ne tik populāru zīmolu trauku mazgājamās mašīnas.

Ja skaidri zināt, ka tā noteikti būs Samsung, Indesit vai Beko trauku mazgājamā mašīna, izvēlieties tā zīmola modeli, kurš atbildīs Jūsu prasībām. Ja neesat pārliecināti zīmola izvēlē, ņemiet vērā mūsu sniegtos padomus, izvērtējiet cenu atšķirības un izvēlētā modeļa garantijas nosacījumus un laiku.

Ko nevajadzētu mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā?

Tie ir koka trauki un priekšmeti, jo koks, kā jau dabīgs materiāls, karstā ūdenī var sākt plaisāt un ātri kļūs nelietojams. Tāpat nav ieteicams mazgāt kristāla glāzes, kas ir trauslas un viegli plīstošas. Trauku mazgājamajā mašīnā nevajadzētu mazgāt teflona un čuguna pannas, kā arī vara traukus.

Ja plānojat virtuves remontu, der padomāt par virtuves iekārtas iegādi, kurā paredzēta vieta arī trauku mazgājamajai mašīnai.

Uz augšu