Policija Vācijā konstatē viltotu Covid-19 sertifikātu izplatības pieaugumu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: AFP/SCANPIX

Vācijas policija izmeklē tūkstošiem lietu par iespējamo potēšanas sertifikātu viltošanu un viltotu sertifikātu izmantošanu, trešdien, 19. janvārī, vēsta ziņu aģentūra DPA.

Dati no 16 Vācijas federālajām zemēm liecina, ka policija sākusi vairāk nekā 12 000 šādu izmeklēšanu.

DPA ziņo, ka šādu izmeklēšanu skaits pieaudzis decembrī pēc tam, kad varasiestādes nāca klajā ar jauniem pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai, kas lielā mērā izslēdza nevakcinētos cilvēkus no sabiedriskās dzīves.

Personām, kas piegādā vai izmanto viltotus sertifikātus, var tikt piemēroti bargi sodi, sākot no sodanaudām un beidzot ar nosacītu cietumsodu vai atlaišanu no darba.

Prokuratūra vienā lietā ir sākusi izmeklēšanu par iespējamo slepkavību. Sieviete izmantoja viltotu sertifikātu, lai turpinātu strādāt pansionātā, lai gan viņas ģimenes locekļi bija slimi ar Covid-19.

Gaidāms, ka Vācijas parlaments tuvākajos mēnešos sāks diskutēt par obligātas vakcinēšanās ieviešanu, bet valdības amatpersonas atzīst, ka tik drīz šāda prasība netiks ieviesta.

Vācijā gandrīz 73% iedzīvotāju ir saņēmuši pilnu Covid-19 vakcīnas kursu, bet gandrīz 48% ir saņēmuši balstvakcīnu.

Vācijā trešdien reģistrēts rekordliels jauno Covid-19 gadījumu skaits - 112 323 saslimušie. Diennakts laikā reģistrēti arī 239 nāves gadījumi.

Aktuālākās ziņas