Trešdien pret Covid-19 vakcinēti vairāk nekā 100 SAC klienti

Darbu atsāk liela mēroga vakcinācijas centrs "ATTA Centre", kur no 30. decembra ikvienam iespējams saņemt vakcīnu pret Covid-19.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Trešdien pret Covid-19 vakcinēti vairāk nekā 100 sociālās aprūpes centru (SAC) klienti, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Trešdien pret Covid-19 Latvijā vakcinējušies 8094 cilvēki, lielākā daļa - 6602 - saņēmusi balstvakcīnu. Savukārt pirmreizējo vakcināciju veikuši tikai 626 cilvēki. Visi minētie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

Tostarp vakcinēto vidū bijuši arī 137 SAC klienti, 31 SAC darbinieks, kā arī 43 izglītības iestāžu darbinieki. Turpina vakcinēties arī mediķi, un otrdien potes pret Covid-19 saņēmuši 39 ārstniecības personas, kā arī 36 ārstniecības iestāžu darbinieki.

Tāpat otrdien vakcinētas septiņas grūtnieces.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2021.gada jūlija sākumā Latvijā bija 1 882 200 iedzīvotāju. Saskaņā ar LETA aprēķiniem Latvijā vakcinācijas procesu noslēguši 68,05% no visiem iedzīvotājiem. No tiem 30,47% ir saņēmuši arī balstvakcīnu.

Savukārt, rēķinot uz visiem iedzīvotājiem, revakcinējies ir katrs piektais valsts iedzīvotājs.

Otrdien kopumā vakcinēties varēja 308 iestādēs. Visvairāk vakcīnu devu pirmdien izlietots AS "Veselības centru apvienība" un SIA "Veselības centrs 4", kā arī SIA "Rīgas veselības centrs".

Līdz šim pret Covid-19 vakcinēti arī 5655 bērni vecumā no pieciem līdz 11 gadiem, tostarp 405 no viņiem ir pabeiguši vakcinācijas procesu, saņemot abas devas.

Latvijā ir pieejamas četras lietošanai Eiropas Savienībā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson", taču "AstraZeneca" vakcīnu zemā pieprasījuma dēļ Latvijā faktiski vairs nelieto, un arī "Johnson&Johnson" vakcīnu izmantošana arvien samazinās, jo eksperti atzīmējuši tās salīdzinoši mazāko efektivitāti. 2020.gada decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās 2021.gada marta izskaņā. Latvijā vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotājiem ir pieejamas no piecu gadu vecuma.

Aktuālākās ziņas