Brāļiem Dukuriem izšķirošajā braucienā neizdodas iesaistīties cīņā par olimpiskajām medaļām (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Martins Dukurs
Martins Dukurs Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri Pekinas olimpiskajās spēlēs aizvadīja ne tik veiksmīgu izšķirošo braucienu, rezultātā necīnoties par medaļām.

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Pekinas olimpisko spēlēs izcīnīja septīto vietu, viņa brālis Tomass ierindojas devītajā pozīcijā, savukārt par čempionu kļuva Vācijas skeletonists Kristofers Grothērs.

Pirms četriem gadiem Phjončhanas olimpiskajās spēlēs astoto vietu ieguvušais Grothērs četru braucienu summā finišēja pēc čētrām minūtēm un 1,01 sekundes, sudraba medaļu izcīnīja viņa tautietis Aksels Jungks, kurš no līdera atpalika 0,66 sekundes, savukārt bronzas medaļu ieguva Ķīnas sportists Jaņs Veņgans, kurš līderim zaudē 0,76 sekundes, izcīnot Ķīnai pirmo olimpisko medaļu skeletonā.

M.Dukurs līderim četru braucienu summā atpalika 1.75 sekundes, ierindojoties astotajā pozīcijā, savukārt T.Dukurs pieļāva nelielu kļūdu un aizvadīja sliktāko no saviem braucieniem Pekinas olimpiskajās spēlēs, kopumā no līdera atpalikot 2,2 sekundes, kas bija devītais labākais.

Ceturtajā braucienā startēja pēc trim braucieniem 20 labākos laikus sasniegušie skeletonisti. Trešajā braucienā uz starta izgāja 25 sportisti.

Jau vēstīts, ka pēc piektdien notikušā trešā brauciena līderis bija Grothērs, kura laiks četru braucienu summā bija trīs minūtes un 49 sekundes simtdaļas. 0,85 sekundes no viņa atpalika Jungks, bet trešajā vietā bija Aleksandrs Tretjakovs, kurš no līdera atpaliek 1,08 sekundes.

M.Dukurs, aizvadot stabilu braucienu, līderim atpalika 1,15 sekundes, pakāpjoties uz piekto vietu un tikai septiņas sekundes simtdaļas atpaliekot no trešās vietas, savukārt T.Dukurs līderim atpalika 1,8 sekundes un pēc trim braucieniem saglabā astoto vietu.

Pēc pirmajiem diviem ceturtdien notikušajiem braucieniem Martins un Tomass Dukuri ieņēma attiecīgi sesto un astoto vietu.

Abos braucienos ātrākais bija Grothērs, otrajā pozīcijā ierindojās viņa tautietis Aksels Jungks, pēc diviem braucieniem piekāpjoties Grothēram 0,70 sekundes, bet trešajā vietā atradās Ķīnas sportists Jaņs Veņgans, kurš līderim zaudē 0,75 sekundes.

M.Dukurs atpalika no Grothēra 0,92 sekundes un no labāko trijnieka - 0,17 sekundes. T.Dukuram līdz līderim bija 1,22 sekundes.

Visu iespējamo titulu īpašniekam Martinam Dukuram kolekcijā nav tikai olimpiskā zelta. 2010. un 2014.gadā viņš izcīnīja sudraba medaļu, pirms četriem gadiem ieņēma ceturto vietu, bet debijā 2006.gadā Turīnā ierindojās septītajā vietā.

Šosezon viņš 11.reizi uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā, uzvarot trijos posmos un tikai divos no septiņiem posmiem paliekot ārpus labāko trijnieka. Sanktmoricā viņš 12.reizi izcīnīja zelta godalgu Eiropas meistarsacīkstēs.

Tomass Dukurs arī piedalās savās piektajās spēlēs. Debitējot 2002.gadā Soltleiksitijā ar 21.vietu, 2010. un 2014.gadā viņš ieņēma ceturto vietu, bet Dienvidkorejas spēlēs pirms četriem gadiem bija piektais.

Šosezon Pasaules kausa kopvērtējumā T.Dukurs ieņēma astoto vietu, Siguldā svinot otro uzvaru karjerā. Eiropas meistarsacīkstēs viņš ieņēma septīto vietu.

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs triumfēja mājinieku Dienvidkorejas favorīts Sunbins Juns, aiz sevis atstājot olimpisko sportistu no Krievijas Ņikitu Tregubovu, savukārt bronzu izcīnīja Lielbritānijas sportists Dominiks Pārsons.

Pekinas olimpiskās spēles norisinās no 4. līdz 20.februārim.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu