Olimpiskajās spēlēs cīņu par medaļām turpina Somijas, Šveices, ASV un Kanādas hokejistes

Somijas hokejistes sestdien Pekinas olimpisko spēļu sieviešu hokeja turnīra ceturtdaļfināla mačā sagrāva japānietes. Iepriekš pusfinālu sasniedza arī Šveice, Kanāda un ASV.

Somija ar 7:1 (2:1, 2:0, 3:0) uzvarēja Japānu.

Mača trešajā minūtē somietes vadībā izvirzīja Petra Nīminena, bet pēc divām ar pusi minūtēm 2:0 panāca Vīvi Vainika.

Tuvojoties pirmās trešdaļas noslēgumam, vienus vārtus atguva japāniete Akane Šiga, taču spēles turpinājumā Somija guva piecus bezatbildes vārtus.

Somijas komandā rezultatīvākā bija Nīminena, kura guva trīs vārus un sakrāja vēl divas rezultatīvas piespēles.

Pirmdien tiks aizvadītas pusfināla spēles, kurās sev vietu nodrošinājušas arī Kanādas, ASV un Šveices hokejistes.

Jau ziņots, ka Šveice ceturtdaļfinālā ar 4:2 uzveica Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandu, ASV ar 4:1 pārspēja Čehiju, bet Kanāda ar 11:0 sagrāva Zviedriju.

Kanāda pusfinālā spēkosies ar Šveici, bet ASV ar Somiju.

2018.gada olimpiskajās spēlēs sieviešu hokeja turnīrā triumfēja ASV, sudrabs tika Kanādai, bet bronzas godalgas izcīnīja somietes.

Pekinas olimpiskās spēles notiek no 4. līdz 20.februārim.