"Viņa tika nobučota no visām pusēm." Tēva stāsts par Pļavniekos traģiski notriekto meitu

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Piemiņas vieta Andreja Saharova ielā
Piemiņas vieta Andreja Saharova ielā Foto: Jānis Škapars/TVNET

9. janvārī Rīgā Saharova ielā, 1987. gadā dzimis vīrietis bez vadītāja apliecības un 2,8 promiļu reibumā, uz regulējamas pārejas pie zaļās gaismas gājējiem notrieca trīs cilvēkus, kā rezultātā 11. janvārī mūžībā devās astoņus gadus vecā Emīlija. LTV Ziņu dienesta raidījumā "Aculiecinieks" Emīlijas tētis Uģis dalās atmiņās par notikušo.

Par brīdi pirms traģiskā notikuma meitenes tēvs stāsta: "Tā bija svētdiena, ap plkst. 3.00. Viņas nāca uz māju pusi. Tieši pie šī krustojuma Emīlija prasīja ieiet veikalā "Beta", lai nopirktu saldējumu. Sieva prasīja Emīlijai, kādu saldējumu viņa vēlas.

Viņas pienāca pie krustojuma, iedegās zaļā gaisma. Pirms viņām bija arī kāda sieviete. Pirmajā joslā mašīna apstājās un šī sieviete gāja pāri.

Viņas arī trijatā, rokās sadevušās, gāja pāri. Un tad notika tas trieciens. Tas virziens bija tik ātrs. Es domāju, ka viņa pat nesaprata, kas notika."

Meitenes tēvs atminas telefonsarunu ar sievu īsi pēc notikušā. "Es uzvilku apavus, uzvilku jaku un kopā ar dēlu skrējām uz šo vietu. Meita gulēja, actiņas bija vaļā. Šķērsām pārbrauktuvē gulēja sievasmāte. Sievai bija lūzumi trīs vietās - pārrautas krusteniskās saites, ļoti smagi cietuši mīkstie audi un smagi pārsista piere. Kad es atnācu, viņai visa seja bija asinīs.

Pēc piecām minūtēm piebrauca pirmā ātrā palīdzība. Es palūdzu, lai ņem uzreiz Emīliju. Vēl pēc trīs minūtēm ieradās vēl divas neatliekamās palīdzības automašīnas. Mediķe pieliecās pie Emīlijas un teica, ka nejūt pulsu. Man sākās iekšēja histērija."

Vīrietis stāsta, ka viņa dēls bija šokā un trīcēja. Arī dēls traģiskā notikuma vietā nespēja aptvert notikušo.

"Mana kustība bija pie sievas, tad pie Emīlijas un sievasmātes. Tad no sievasmātes devos pie Emīlijas un sievas. 

Un tā es staigāju aptuveni 15 minūtes, kamēr viņas sāka vest prom. Emīlijai bija apstājusies sirds, nebija elpas un pulsa. Sākumā ārsti pie viņas nelaida un neteica, kas ir noticis."

Sievu un sievasmāti aizveda uz Rīgas Austrumu Kīnisko Univiersitātes slimnīcu, taču Emīliju uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Meitenes tēvs vēsta, ka atvadas bija ļoti smagas. "Es biju pie Emīlijas divas reizes, sieva arī. Tā bija pēdējā reize, kad es aparātos dzirdēju sirdspukstus. Nieres jau bija atteikušās. Viņa tika nobučota no visām pusēm. Gan no manas, dēla, sievas.

Vecmāmiņa netika atvadīties. Viņa joprojām ir slimnīcā. Viņai tajā triecienā bija plīsusi liesa, sadragātas gūžas, kāju pēdas. Veiktas jau sešas operācijas. Jaunam cilvēkam varbūt dzīves gaitā sadzītu. Bet viņai ir 70 gadi. Un to, ka mazmeita nav, viņa uzzināja dienu pirms bērēm. Drausmīgi."

Par traģēdijā vainīgajiem meitenes tēvs stāsta: "Pieejot klāt, es sapratu, kurš ir bijis pie stūres, kurš ir bijis blakus. Tas autovadītājs sākumā liedzās. Teica, ka nevadīja auto. Alkohola elpa bija tik pārpildīta. Mēs visi šad tad lietojam alkoholu, saprotam, ko nozīmē paģiras.

Tur bija viss. Tajā izelpā! Es viņam biju tik tuvu klāt. Mums tikai starpā bija policists. Es viņam teicu – tev nāksies par to atbildēt."

"Apollo" jau vēstīja, ka 9. janvārī autovadītājs trīs promiļu reibumā uz gājēju pārejas uzbrauca trīs cilvēkiem.

Ap plkst. 15 policija saņēma izsaukumu uz Andreja Saharova ielu, kur automašīnas "Mercedes-Benz" vadītājs uz regulējamas gājēju pārejas bija uzbraucis trīs gājējiem, un pēc negadījuma šoferis notikuma vietu bija pametis.

Policijas rīcībā esošā informācija liecināja, ka divi gājēji tika nogādāti ārstniecības iestādē.

Pateicoties aculiecinieku sniegtajai informācijai, policija noskaidroja negadījumā iesaistītā vadītāja atrašanās vietu un drīz vien likumsargi netālu no ceļu satiksmes negadījuma vietas, Dzeņu ielā, viņu aizturēja.

Spēkrata vadītājam nebija transportlīdzekļa vadīšanas tiesību, un viņš atradies apmēram trīs promiļu stiprā alkohola reibumā.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu