Balstvakcīnas prasība pakalpojumu saņemšanai, visticamāk, nestāsies spēkā (5)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Balstvakcinācijas pret Covid-19 prasība, lai saņemtu konkrētus pakalpojumus, visticamāk, spēkā nestāsies, otrdien skaidroja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Sākotnēji bija plānots, ka šāda prasība stātos spēkā 15. februārī, taču pēc koalīcijas savstarpējām diskusijām šie plāni tika mainīti.

Pēc ministra paustā, termiņš sākotnēji pārlikts uz 1. martu koalīcijas partiju konsultāciju rezultātā. Taču patlaban šī prasība atkārtoti "pārbīdīta" uz 1. aprīli. Ministra izpratnē, tas nozīmē, ka balstvakcīnas prasība pakalpojumu saņemšanai, visticamāk, spēkā nestāsies nemaz.

Viņš arī minēja, ka arguments, ko koalīcijas partneri esot lietojuši, bija, ka dažu nedēļu dēļ nav vērts ieviest papildu piespiedu pasākumus, kas radīs lielas neērtības iedzīvotājiem vai vismaz daļai no tiem.

Jau ziņots, ka pirmdien Pavļuts pauda, ka par atsevišķiem jautājumiem, kas saistīti ar sertifikātu lietošanu, vēl nepieciešama plašāka ekspertu diskusija, tādēļ par tiem varētu vienoties nedēļu vēlāk, ņemot vērā, ka tie attieksies uz prasībām no 1.aprīļa, nevis 1. marta.

Veselības ministrs atklāja, ka prasība par sertifikātiem darbam arī turpmāk saglabāsies tādās nozarēs kā veselības aprūpe, izglītība, kā arī citās, kur darbiniekiem ir tiešs kontakts ar klientiem. Savukārt prasība pēc sertifikātiem pilnībā visiem publiskā sektora darbiniekiem vairs nebūs aktuāla.

Komentāri (5)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu