Sv, 4.12.2022.

Latvieši aizvada pirmspēdējo sacensību dienu Pekinā

LETA
Latvieši aizvada pirmspēdējo sacensību dienu Pekinā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Oskara Ķibermaņa vadītais bobsleja četrinieks.
Oskara Ķibermaņa vadītais bobsleja četrinieks. Foto: AP/Scanpix

Pekinas olimpisko spēļu 16. dienā Latvijas bobsleja četrinieks aizvadīs pirmos divus braucienus, ātrslidošanā distancē ar kopēju startu dosies Haralds Silovs, distanču slēpošanā 50 kilometru distancē - Raimo Vīgants un Roberts Slotiņš, bet hokejā Zviedrija un Slovākija noskaidros bronzas medaļu ieguvējus.

Plkst.3.30 un 5.05 pēc Latvijas laika pirmo un otro braucienu četrinieku sacensībās aizvadīs Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Edgaru Nemmi. Arī turpmāk laiks atbildīs tā brīža laikam Latvijā. Tiešraidē sacensības vērot varēs Latvijas Televīzijas septītajā kanālā (LTV7).

Ķibermaņa ekipāža startēs ar devīto numuru 28 četrinieku konkurencē.

Latvijas bobslejisti piektdien izlēma nepiedalīties četrinieku ekipāžu pēdējos treniņbraucienos, izlases galvenajam trenerim Sandim Prūsim to skaidrojot ar sakrājušos nogurumu un citiem apstākļiem.

Ķibermaņa ekipāža pirmajos divos treniņbraucienos uzrādīja labāka astoņnieka rezultātus, bet nākamajos divos bija pirmajā trijniekā.

Divnieku sacensībās Ķibermanis un Miknis bija devītie, bet Emīls Cipulis un Nemme - 17.

Divnieku sacensībās visu goda pjedestālu aizņēma Vācijas ekipāžas, un arī četriniekos viņi ir galvenie favorīti uz titulu.

"Favorīti vienmēr ir vācieši. Vēl kanādieši, austrietis, krievi, šveicieši, anglis šosezon ir stiprs. Tur sanāk kopā kādas desmit ekipāžas, bet vācieši ir vislielākie favorīti," sarunā ar aģentūru LETA teica Latvijas komandas galvenais treneris Sandis Prūsis.

Plkst.9 sacensības ātrslidošanā distancē ar kopēju startu uzsāks arī Haralds Silovs, kurš slidos pirmajā no diviem pusfināliem, bet fināls notiks plkst.10.30. Tiešraidē sacensības vērot varēs LTV7.

Sestdien Silovam, kurš pēc olimpiskajām spēlēm noskaņots beigt sportista karjeru, pusfinālā 15 sportistu konkurencē jāveic 16 apļi. Pēc četriem, astoņiem un 12 apļiem starpfinišos sportisti saņems trīs, divus un vienu punktu, bet finišā labākie tiks pie attiecīgi 60, 40, 20, 10, 6, un 3 punktiem. Labākie astoņi iekļūs finālā.

Četrkārtējais olimpietis Silovs Pekinā startēja arī 1500 metru distancē, ierindojoties 24. vietā.

2010. gadā Silovs kļuva par pirmo sportistu, kas vienās olimpiskajās spēlēs piedalījies gan šorttrekā, gan ātrslidošanā, turklāt paveica to vienā dienā.

Savukārt plkst.8 distanču slēpotāji dosies trasē prestižākajā no disciplīnām - 50 kilometru distancē ar kopēju startu brīvajā stilā.

Latviju pārstāvēs Vīgants, kuram piešķirts 41. numurs, un biatlonists Slotiņš, kurš startēs ar 54. numuru 61 slēpotāja konkurencē.

Vīgants Pekinā secīgi ir finišējis 51. vietā 30 kilometru skiatlonā, 20. vietā sprintā un 62. vietā 15 kilometros klasiskajā stilā.

Slotiņš Pekinā 15 kilometros ieņēma 74. vietu, sprintā 70. pozīciju un komandu sprintā klasikā kopā ar Raimo Vīgantu 21. pozīciju.

No citiem notikumiem jāizceļ spēle vīriešu hokeja turnīrā plkst.15.10, kurā cīņā par bronzas medaļām tiksies divas ar Latviju grupā spēlējušās izlases - Zviedrija un Slovākija.

Kopumā sestdien zelta medaļu ieguvēji tiks noskaidroti astoņās disciplīnās kalnu slēpošanā, bobslejā, distanču slēpošanā, kērlingā, daiļslidošanā, frīstailā un ātrslidošanā.

Pekinā Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāv 57 sportisti 11 sporta veidos: ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, daiļslidošanā, distanču slēpošanā, frīstailā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā, šorttrekā, tramplīnlēkšanā un ziemeļu divcīņā.

Pekinas olimpiskās spēles notiek no 4. līdz 20. februārim.

Pēc olimpiskajām spēlēm turpat Pekinā no 4. līdz 13. martam norisināsies paralimpiskās spēles.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu