Naktī uz svētdienu nevarēs izveidot jaunus Covid-19 sertifikātus. Nedarbosies E-veselība (3)

LETA
Covid-19 sertifikāts. Ilustratīvs attēls.
Covid-19 sertifikāts. Ilustratīvs attēls. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Nākamajā naktī Latvijā nebūs pieejama E-veselība un izveidojami jauni Covid-19 sertifikāti, ziņo Nacionālais veselības dienests (NVD).

Šajā nedēļas nogalē tiek plānots E-veselības sistēmas darbības pārtraukums, kas "saistīts ar tehniskajiem darbiem sistēmas darbības uzlabošanai, lai paātrinātu datu apstrādi un sistēmas veiktspēju".

Līdz ar to naktī no sestdienas plkst.22 līdz svētdienas plkst.10 nebūs pieejama E-veselības sistēma, tajā skaitā e-receptes, e-darbnespējas lapas, e-nosūtījumi, Covid-19 vakcinācijas fakti. NVD vērš uzmanību, ka šajā laika posmā tīmekļvietnē "www.covid19sertifikats.lv" nebūs iespējams izveidot jaunus Covid-19 digitālos sertifikātus, jo nebūs pieejami E-veselībā esošie dati. Sertifikātu QR kodu skenēšana un mobilā lietotne "Covid19Verify" nebūs traucēta.

Minētajā laikā E-veselības sistēma nebūs pieejama gan iedzīvotājiem, gan ārstniecības iestāžu un aptieku darbiniekiem. Līdz ar to iedzīvotāji tiek aicināti saņemt e-receptes un iegādāties nepieciešamās zāles līdz tam. Savukārt, ja zāles nepieciešams iegādāties tehnisko darbu laikā, ārstam iepriekš jāizsniedz papīra recepte, kas var tikt izmantota zāļu iegādei tehnisko darbu norises laikā.

Ja iedzīvotājam 19.februāra naktī nepieciešams atvērt e-darbnespējas lapu, piemēram, nokļūstot slimnīcā neatliekamā gadījumā, to ārsts būs tiesīgs izdarīt nākamo piecu darba dienu laikā, norādot E-veselības sistēmā darbnespējas perioda pirmo dienu.

NVD pieļauj, ka arī laikā pēc svētdienas plkst.10, līdz pat pirmdienas rītam, ir iespējami E-veselības sistēmas darbības pārtraukumi.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu