Krievijas pensiju saņēmējiem Latvijā naudu pārskaitīs līdz 19. martam

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Miljan Zivkovic/Shutterstock

Aptuveni 11 tūkstošiem Krievijas pensiju saņēmēju Latvijā nauda tiks pārskaitīta līdz 19. martam, informē Labklājības ministrijas (LM) Sociālās apdrošināšanas departamenta direktore Sandra Stabiņa.

Viņa norādīja, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) februārī saņēma naudas pārskaitījumu no Krievijas, lai VSAA varētu veikt Krievijas pensijas izmaksu tām personām, kuras Latvijā saņem pensiju saskaņā ar Latvijas un Krievijas līgumu par sadarbību sociālās drošības jomā. Minētais līgums ir spēkā kopš 2011. gada.

Pensijas tiek izmaksātas reizi ceturksnī, un kopumā 10 992 Krievijas pensionāri pensijas saņems ar VSAA starpniecību līdz 19. martam.

"Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, Krievija šobrīd pilda saistības pret viņiem. Krievija ir veikusi maksājumu, kura pietiek līdz maija vidum. Ja saistības kaut kādu iemeslu dēļ netiks pildītas, meklēsim risinājumus, kā nodrošināt šo cilvēku iztikšanu," pauda labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP).

Paredzēts, ka nākamā informācijas apmaiņa par pensiju sarakstu un izmaksu no Krievijas notiks maijā.

Vienlaikus Stabiņa norādīja, ka VSAA rīcībā nav informācijas par tiem pensionāriem, kuri saņem Krievijas pensijas savos kontos tieši no Krievijas Pensiju fonda. Tas nozīmē, ka ne visi Krievijas pensionāri pensijas saņem ar VSAA starpniecību.

Ņemot vērā Krievijai noteiktās sankcijas attiecībā pret finanšu sektoru, nav skaidra pensionāru nākotne un iztikas iespējas, tādēļ patlaban plānots, ka LM strādās pie informatīvā ziņojuma valdībai, kur atbilstoši situācijas tālākai attīstībai, tiks piedāvāti risinājumi.

Krievija ceturtdien, 24. februārī, iebruka Ukrainā, savukārt 28. februārī spēkā stājušās sankcijas Krievijas centrālajai bankai.

Sankcijas liedz Krievijas Bankai izmantot starptautiskās finanšu transakcijas, lai atbalstītu rubļa kursu.

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu