Tēvs apraud savu 16 gadus veco dēlu, kurš mira bombardēšanas laikā, spēlējot futbolu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Tēvs, kurš pārdzīvo par sava dēla zaudējumu.
Tēvs, kurš pārdzīvo par sava dēla zaudējumu. Foto: AP/Scanpix

Ķirurgi operāciju zāli pamet ar nolaistām galvām. Viens bezspēcīgi nokāris rokas, bet otra skatiens veras grīdā. Tēvs, kas viņus sagaida pie durvīm, saķer pieri. Viņš izplūst asarās un novēršas, vēsta ārzemju medijs "Time".

Vīrietis vārdā Serhī ieiet telpā, kur nekustīgs guļ viņa 16 gadus vecais dēls. Pusaudža ķermenis apklāts ar asinīm notraipītu palagu.

Tēvs pieliecas, lai apskautu Iļjas, sava dēla, mirušo ķermeni. Viņš sabrūk bēdās.

Trešdien Iļja tika nāvējoši ievainots. Viņš Mariupolē spēlēja futbolu, kad sākās krievu armijas apšaude. Lādiņi trāpīja futbola laukumam pie skolas.

Ceturtdien pilsētas nomalē turpinājās spēcīgas kaujas. Pilsēta bija iegrimusi tumsā, bija traucēti telefona sakari, samazinājās pārtikas un ūdens rezerves.

Bez telefona sakariem mediķi nezināja, uz kurieni vest cietušos. Citi braukāja pa pilsētu. Viena no brigādēm pilsētā atrada ievainotu sievieti, ko vēlāk nogādāja drošībā.

Jau vēstīts, ka ceturtdien Baltkrievijā noslēgusies Ukrainas un Krievijas sarunu otrā kārta, kurā puses panākušas saprašanos par kopīgu humāno koridoru nodrošināšanu, lai evakuētu civiliedzīvotājus no vissmagāko kauju vietām.

Kā paziņoja Ukrainas delegācijas loceklis, Ukrainas prezidenta kancelejas vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks, Kijeva nav guvusi rezultātus, uz kuriem cerēja.

Viņš piebilda, ka vienīgais, par ko izdevies vienoties, ir kopīgi nodrošināt humānos koridorus ar īslaicīgu uguns pārtraukšanu.

"Puses panākušas saprašanos par kopīgu humāno koridoru nodrošināšanu civiliedzīvotāju evakuēšanai, kā arī medikamentu un pārtikas produktu piegādei vissmagāko kauju vietās, ar iespēju uz laiku pārtraukt uguni uz periodu, kad tiek veikta evakuācija," sacīja Podoļaks.

Viņš precizēja, ka uguns pārtraukšana būs iespējama ne visur, bet tikai vietās, kur atradīsies humānie koridori, evakuācijas laikā.

"Ar šo mērķi tuvākajā laikā tiks organizēti speciāli sakaru un sadarbības kanāli un veidotas atbilstošas loģistikas procedūras," sacīja Podoļaks.

Viņš pavēstīja, ka dialogs turpināsies trešajā sarunu kārtā.

Podoļaks pirms sarunām pavēstīja, ka no Ukrainas puses galvenie sarunu jautājumi ir tūlītēja uguns pārtraukšana, pamiers un humāno koridoru izveidošana mierīgo iedzīvotāju izvešanai no sagrautajām vai nemitīgi apšaudītajām pilsētām un ciemiem.

Krievijas Ārlietu ministrija iepriekš paziņoja, ka Krievijas prasības Ukrainai ir minimālas, taču konkrētākas detaļas neatklāja.

Pirmās Ukrainas un Krievijas sarunas kopš kara sākuma notika pirmdienas vakarā uz Ukrainas un Baltkrievijas robežas, bet tām nebija taustāmu rezultātu.

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu