NEPLP piešķirtas tiesības slēgt Kremļa dezinformācijas interneta vietnes

LETA
Foto: Quality Stock Arts/Shutterstock

Saeima 10.martā galīgajā lasījumā pieņēma Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas virzītos grozījumus Elektronisko sakaru likumā, ar ko Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) piešķirtas tiesības slēgt interneta vietnes, kas izplata dezinformāciju un Kremļa propagandu.

Iepriekš Tautsaimniecības komisijas sēdē NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš minēja, ka NEPLP sadarbībā ar Valsts drošības dienestu un Kultūras ministriju izstrādājusi šo jauno regulējumu, kas gadījumā, ja tiek konstatēts apdraudējums valsts drošībai, ļaus ierobežot interneta vietnes, kas izplata dezinformāciju un Kremļa propagandu.

Viņš uzsvēra, ka NEPLP interneta vietni varēs bloķēt tikai tad, ja būs saņemts iesniegums no attiecīgās valsts iestādes, proti, bez attiecīga iesnieguma padome nevarēs pieņemt nekādu lēmumu.

"Likumprojekts maksimāli efektīvi un ātri ļaus attīrīt Latvijas informatīvo telpu no informācijas, kas apdraud Latvijas drošību," skaidroja Āboliņš.

Iepriekš komisijas sēdē deputāts Kārlis Šadurskis (JV) jautāja, vai šīs lapas varēs apiet lietotāji, kuri izmanto VPN jeb virtuāli privāto tīklu, un Āboliņš atbildēja apstiprinoši, piebilstot, ka Latvijā gan tikai 3-5% izmanto šo tīklu.

Jau ziņots, ka koalīcijas partijas vienojušās par šādu izmaiņu likumā veikšanu. Pēc ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) paustā, tas esot vēl viens solis sabiedrības saliedēšanas un valsts drošības virzienā, jo redzams, ka "šis ir ne tikai karš frontē, bet arī informatīvajā telpā".

Jau vēstīts, ka NEPLP pēdējā laikā Latvijā pārtraukusi virkni Krievijas un Baltkrievijas televīzijas kanālu izplatīšanu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu