Latvijas Radio: Lembergs devies ārstēties uz Minheni

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Lembergs pamet cietumu
Lembergs pamet cietumu Foto: Jānis Škapars/TVNET

Koruptīvos noziegumos apsūdzētais bijušais Ventspils mērs, pašreizējais Ventspils domes deputāts Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij") ar tiesas atļauju devies ārstēties uz Vācijas pilsētu Minheni, vēsta Latvijas Radio.

Kāds aculiecinieks Lembergu ar sievu manīja Minhenes lidostā. Tiesas un advokāta paustais liecina, ka Lembergs uz Minheni devies ārstēties.

Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnese Sandra Amola Latvijas Radio pastāstīja, ka Lemberga krimināllietas izskatīšana ir atlikta līdz 22. martam. Iemesli ir divi – rezerves tiesneses darbnespēja un tiesā saņemtais apsūdzētā Aivara Lemberga aizstāvja advokāta Māra Gruduļa lūgums noņemt no izskatīšanas vēl dažas tiesas sēdes.

"Lūgums pamatots ar to, ka Aivaram Lembergam nepieciešams saņemt ārstniecības pakalpojumus Minhenē, Vācijā," rakstiskās atbildēs norādīja tiesnese. Amola norādīja – tiesas kolēģijai nav pamata uzskatīt, ka apsūdzētais neatgriezīsies Latvijā no ārzemēm.

Latvijas Radio zināms, ka Lemberga aizstāvis Māris Grudulis 9. martā tiesai iesniedzis lūgumu atcelt tiesas sēdes laikā no 15. marta līdz 18. martam, lai Lembergs varētu doties uz Minheni saņemt nepieciešamos ārstniecības pakalpojumus.

Jautāts, vai Lemberga gadījumā nevar atkārtoties kukuļošanā apsūdzētā bijušā VID Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka Vladimira Vaškeviča scenārijs, atbildēja: „Absolūti nē!”. Jāatgādina, ka pirms teju 11 gadiem tiesa Vaškeviču atbrīvoja no apcietinājuma pret drošības naudu, viņš ar tiesas atļauju devās ārstēties uz Austriju un vairs Latvijā neatgriezās.

Lemberga advokāts Grudulis sacīja, ka klients būs atpakaļ Latvijā vēl pirms noliktās tiesas sēdes.

Ar pašu Lembergu Latvijas Radio sazināties neizdevās.

Savukārt prokurors Aivis Zalužinskis, kurš šajā krimināllietā uztur apsūdzību, jautāts, vai nepastāv bažas, ka Lembergs varētu ārzemēs izvairīties no tiesas, atbildēja: „Par to, vai nepastāv bažas, ka Lembergs, aizbraucis uz ārzemēm, var izvairīties no tiesas procesa, neko konkrēti atbildēt nevaru. Varbūtības jau vienmēr pastāv, kaut vai ilgstoša ārstēšanās Minhenes slimnīcās, ārstu slēdzieni, kuros kategoriski norādīts, ka tuvākajā laikā apsūdzētais nedrīkst piedalīties tiesas procesā dažādu medicīnisku iemeslu dēļ. Viss kaut kas ir praksē novērots. To laiks rādīs, bet jau tagad ir skaidrs, ka tiesas lēmums par drošības līdzekļa grozīšanu apsūdzētajam ir atkal devis iespēju vilcināt lietas izskatīšanu. Četras tiesas sēdes šajā nedēļā nenotiek.”

Rīgas apgabaltiesa, kura Lemberga, viņa dēla Anrija Lemberga un Anša Sormuļa krimināllietu skata apelācijas instancē, 25. februārī grozīja apsūdzētajam drošības līdzekli – apcietinājumu, to aizstājot ar 100 000 eiro lielu drošības naudu. Lembergam noteikts arī aizliegums pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatu.

Zalužinskis, komentējot lēmumu mainīt drošības līdzekli, saka, ka viņa kā valsts apsūdzības uzturētāja viedoklis tiesā bija apcietinājumu atstāt spēka, tomēr tiesa šim viedoklim nepiekrita un nolēma grozīt drošības līdzekli uz vieglāku. Citi drošības līdzekļi, piemēram, aizliegums izbraukt no valsts, Lembergam nav piemēroti, tāpēc teorētiski viņš drīkst izbraukt, kad vien ienāk prātā.

"Atļauja tiesai nav jāprasa. Vienīgi viņš nedrīkst neierasties uz nozīmēto tiesas sēdi, jo to var traktēt kā izvairīšanos no savu procesuālo pienākumu pildīšanas," komentēja prokurors.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu