P, 11.12.2023.

LTV skaidro situāciju saistībā ar influenceres Betas Beidz izteikumiem par "smirdīgām grāmatām"

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: LTV/Lauris Vīksne

"Zvaigzne ABC" vadītāja Vija Kilbloka sociālajos tīklos publiskoja emocionālu ierakstu, reaģējot uz influenceres Betas Beidz (Beāte Bērziņa) komentāru par grāmatām LTV raidījumā "Ko tu proti, Latvija?". Nu LTV skaidro radušos situāciju.

Talantu un veiklu roku šova “Ko tu proti, Latvija?” trešajā sērijā savas prasmes un aizraušanās demonstrēja Rubika kuba licēja Elīza Pričina. Šova vadītāja Beta Beidz sarunā ar talantīgo meiteni pauda pārsteigumu, ka viņa iemācījusies likt Rubika kubu no video, nevis no "biezām, vecām, smirdīgām grāmatām".

Influenceres teikto pamanījusi arī "Zvaigzne ABC" vadītāja Vija Kilbloka, kura vietnē "Facebook" publiskoja emocionālu ierakstu, kurā skaidroja, ka šādi izteikumi Latvijas Televīzijā nav pieņemami. 

"Sejas" sazinājās ar LTV komunikācijas speciālisti Anitu Jansoni, kura norādīja, ka Latvijas Televīzijas (LTV) mērķis nekad nav bijis noniecināt grāmatniecības nozari un grāmatu lasīšanu, kas lielai daļai sabiedrības ir tīkama un izglītojoša nodarbe.

"Kultūra ir viens no sabiedriskās televīzijas zīmola un satura spēcīgākajiem aspektiem. LTV saturā tiek atspoguļoti arī būtiskās kultūras sastāvdaļas – grāmatniecības – procesi un jaunumi," norāda Jansone.

LTV skaidro, ka vadītājas Betas Beidz komentārs par grāmatām raidījuma "Ko tu proti, Latvija?" 26. marta epizodē bija domāts kā ironisks joks.

Vadītāja vēlējās veidot vieglu un saprotamu sarunu ar dalībnieci, kura ir jauna un Rubika kuba salikšanas prasmes apguvusi multimediju vidē. Video redzams, ka izmantotā hiperbola izraisa uzrunātās dalībnieces smaidu.

LTV nosoda publiskajā vidē izteiktos personīgos apvainojumus vadītājai Betai Beidz, kura raidījumā veido dialogu ar dažādiem cilvēkiem, iedrošina viņus parādīt savus talantus un hobijus. Viens neveikls joks nevar būt iemesls, lai lietotu necenzētus vārdus un publiski pazemotu raidījuma vadītāju.

LTV arī aicina izprast, ka sabiedriskais medijs pārstāv dažādas vērtības un uzrunā dažādas auditorijas. Līdzīgi kā literatūrā un grāmatniecībā, arī sabiedriskajā medijā nav tēmu, par kurām runāt nedrīkstētu, līdz ar to nav pieļaujami pašcenzūras pieprasījumi pārprasta politkorektuma dēļ. LTV atvainojas tiem, kurus raidījumā izskanējušais joks ir aizvainojis.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu