Pk, 22.09.2023.

Latvijas krievvalodīgo kopiena sestdien pie Brīvības pieminekļa rīkos pretkara protestu

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Zane Bitere/LETA

Sestdien, 23. aprīlī, no plkst.13 pie Brīvības pieminekļa Rīgā Latvijas krievvalodīgo kopiena rīkos pretkara protestu. Tā mērķis ir demonstrēt, ka krievvalodīgie neidentificējas ar kara noziedznieka Vladimira Putina režīmu, viņi ciena citu valstu suverenitāti un kultūru, spēj integrēties Latvijas sabiedrībā un ne ar kādu ieganstu nepieņem vardarbīgu politiku. Uzrunas teiks gan Latvijas krievi, gan no Krievijas nesen emigrējušie krievu kopienas pārstāvji.

Pasākuma rīkotāju pārstāve Ilze Dzenovska norādīja, ka protests ir arī ieguldījums Latvijas sabiedrības sociālajā dialogā un saliedētībā, apzinoties nepieciešamību ilgtermiņā pārvarēt kara izgaismotās senās sapratnes plaisas un dalījumus.

Sapulce sāksies ar klusuma minūti Ukrainas kara upuru piemiņai. Kā solidaritātes simbols tiks atskaņotas Ukrainas un Latvijas himnas.

Dzenovska norāda, ka protestā būs iespēja dzirdēt Latvijas krievvalodīgo kopienas pārstāvju uzrunas, jo runātāju starpā būs gan Latvijas krievi, gan no Krievijas nesen emigrējušie krievu kopienas pārstāvji. Sapulcē izskanēs arī Latvijas sabiedrības latviešu balsis, kas atbalsta šo iniciatīvu un praktiski rīkojas sabiedrības saliedētības veidošanā.

Patlaban dalību apstiprinājušie runātāji ir aktrise Čulpana Hamatova, dokumentālo filmu veidotājs, producents, "Artdocfest" prezidents Vitālijs Manskis, filozofs, politologs un žurnālists Kirils Martinovs, juriste Jeļena Lukjanova, Luterāņu mācītājs Pāvels Levuškāns, jurists Dmitrijs Trofimovs, žurnāliste Olga Dragiļeva, inovāciju uzņēmējs Ģirts Kalniņš, mediatore un konfliktu risināšanas eksperte Ilze Dzenovska.

Protestu organizē kustība "Krievu balss pret karu", kura apvieno Latvijas krievvalodīgo kopienas pārstāvjus, kuri asi nosoda Krievijas militāro agresiju Ukrainas teritorijā un Krievijas brutālo ārpolitiku. Kustības aizsācēji ir Latvijā patstāvīgi dzīvojoša krievu tautības māksliniece un pedagoģe Viktorija Broka un students, dizaineris, pilsoniskais pilsētvides un cilvēktiesību aktīvists Martins Levuškāns.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu