Sv, 4.12.2022.

EP prasīs, lai Krievija atdotu nozagtās lidmašīnas

LETA
EP prasīs, lai Krievija atdotu nozagtās lidmašīnas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Foto: Keystone/Scanpix

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti plenārsesijā izvērtēs Krievijas kara Ukrainā ietekmi uz Eiropas Savienības (ES) transporta nozari un pieprasīs, lai Krievija atdotu nozagtās lidmašīnas.

Kā aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš, paredzēts, ka deputāti aicinās noteikt arī lielākas sankcijas.

EP deputāti ir nobažījušies par kara nopietno ietekmi uz aviācijas nozari, paužot nožēlu par to, ka Krievija, nepārprotami pārkāpjot starptautiskos civilās aviācijas noteikumus, piespiedusi no ārvalstu uzņēmumiem nomātās lidmašīnas pārreģistrēt Krievijas gaisa kuģu reģistrā.

"Šādu zādzību nedrīkst pieļaut," norāda deputāti un prasa nekavējoties atdot šīs lidmašīnas to likumīgajiem īpašniekiem.

Rezolūcijas projektā, ko EP Transporta komitejas deputāti pieņēma 28.aprīlī, par kuru debatēs šodien, un par kuru plenārsēdē balsos trešdien, 5.maijā, ES arī tiek aicināta vēl vairāk pastiprināt sankcijas pret Krievijas jūrniecības nozari un liegt iebraukt ES ostās kuģiem, kas pa ceļam ir piestājuši Krievijā.

Turklāt visiem kuģiem, kas vēlas piestāt kādā no ES ostām, būtu jāaizliedz Krievijas ostās papildināt degvielu, norādīts tekstā.

LETA jau rakstīja, ka atkārtoto iebrukumu Ukrainā Krievija pēc valsts prezidenta Vladimira Putina pavēles sāka 24.februārī.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu