LZP pamet apvienību un 14. Saeimas vēlēšanās startēs ar LRA, vēsta ZZS

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze
Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas Zaļā partija (LZP) pametusi Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un gaidāmajās 14. Saeimas vēlēšanās startēs kopā ar Latvijas Reģionu apvienību (LRA), paziņojumā presei norāda ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze.

Viņam esot "tapis zināms", ka LZP 14. Saeimas vēlēšanās startēs kopā ar LRA. Pēc Krauzes paustā, tas neesot slikti. Arī pēc LZP aiziešanas ZZS saredz šo apvienību kā konstruktīvu partneri nākamajā Saeimā.

"Arī pēc Zaļās partijas aiziešanas ZZS veidojošās partijās kopā darbosies vairāk nekā 2000 biedru, kas jau šobrīd aktīvi strādā pie Saeimas vēlēšanu programmas un sarakstu veidošanas," paziņojumā pauž Krauze.

Viņš arī norāda, ka šīs nedēļas sākumā pie Latvijas Zemnieku savienības (LZS) vadības vērsās LZP vadītājs Edgars Tavars ar oficiālu aicinājumu pēc 14. Saeimas vēlēšanām ZZS neslēgt sadarbības vienošanos uz nākamajiem četriem gadiem ar partiju "Latvijai un Ventspilij".

"Partija "Latvijai un Ventspilij" piedāvājumu slēgt sadarbības vienošanos ar ZZS uz nākamajiem četriem gadiem nav izteikusi, līdz ar to šāds jautājums par sadarbību līdz 14. Saeimas vēlēšanām nav ZZS darba kārtībā. Vēršam uzmanību, ka vienošanos par sadarbību var parakstīt tikai tad, ja tam piekrīt ZZS veidojošās partijas - gan LZS, gan LZP, kā tas bija 2018. gada 22. oktobrī," uzsver Krauze.

Pēc viņa paustā, pēdējā laikā ir notikušas vairākas ZZS veidojošo partiju un sadarbības partiju līderu sanāksmes gan Kuldīgā, gan Jaunmoku pilī un citur, kur LZP vadītājs Tavars uz tikšanos un sadarbību personīgi aicināja LZS, "Latvijai un Ventspilij" un Liepājas partijas pārstāvjus.

"Šajās tikšanās viennozīmīgi visas četras partijas pauda stingru apņēmību sadarboties priekšvēlēšanu un pēcvēlēšanu laikā. Šajās sanāksmēs tika apspriesti vairāki premjera amata kandidāti - Viktors Valainis, Didzis Šmits un Raimonds Bergmanis, kuru kā premjera kandidātu ieteica partija "Latvijai un Ventspilij"," apgalvo ZZS līdzpriekšsēdētājs.

Kā norādīja LRA līderis un Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns, par iespējamiem jaunumiem plānots informēt preses konferencē, kas notiks otrdien, 10. maijā, plkst.11 Latvijas Arhitektu savienības telpās.

"Atbildēsim uz visiem jautājumiem," atzīmēja Smiltēns.

Liepājas partijas valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks norādīja, ka partijas mērķis ir produktīvāk risināt virkni jautājumu, lai Latvija arī krīzes apstākļos varētu attīstīties veiksmīgāk nekā patlaban. Viņš piebilda, ka plašāks politiskā spēka ieceru izklāsts žurnālistiem būs pieejams preses konferencē otrdien.

Partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes loceklis Jānis Vītoliņš uzsvēra, ka partija ir bijusi uzticams ZZS partneris. Tas esot LZP lēmums pamest apvienību.

Vītoliņš pauda cerību, ka "Latvijai un Ventspilij" arī 14. Saeimas vēlēšanās startēs kopā ar LZS. Gadījumā, ja tā nenotikšot, tad, visticamāk, atsevišķi "Latvijai un Ventspilij" Saeimas vēlēšanās nestartēs.

Aģentūrai LETA līdz šim nav izdevies sazināties ar Tavaru.

Savukārt savā paziņojumā medijiem LZP, Liepājas partija un LRA aicina uz preses konferenci 10. maijā plkst.11, lai "informētu par jaunas politiskās platformas pieteikumu". Preses konferences dalībnieki būs Tavars, Smiltēns, Liepājas partijas priekšsēdētājs Uldis Sesks un arhitekts, uzņēmējs Uldis Pīlēns.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu