Zelenskis kļuvis par gada ietekmīgāko cilvēku pēc žurnāla "Time" lasītāju versijas

LETA
Foto: AP/Scanpix

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ir kļuvis par gada ietekmīgāko cilvēku pēc amerikāņu žurnāla "Time" lasītāju versijas.

Zelenskis saņēmis vairāk nekā 3,3 miljonus lasītāju balsu, kas ir 5% no visām balsīm, teikts šī žurnāla rakstā.

"Time" veica ikgadējo lasītāju aptauju, lai noteiktu 2022. gada ietekmīgākos 100 cilvēkus, un pirmo vietu ieguva Zelenskis.

"Kad februārī Krievijas karaspēks sāka pilna apjoma iebrukumu Ukrainā, Zelenskis - komiķis, kuram nebija politiskas pieredzes pirms ievēlēšanas par Ukrainas prezidentu 2019. gadā - iznāca pasaules arēnā un saliedēja līderus Ukrainas atbalstam," teikts "Time" rakstā.

Otro vietu lasītāju balsojumā ieguva uzņēmumu "Tesla" un "SpaceX" ģenerāldirektors Īlons Masks, saņemot 3,5% balsu. Pērn Masks bija ieņēmis pirmo vietu šajā reitingā.

Trešajā vietā ar 3,4% balsu bija Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.

"Gada sākumā Džonsons saskārās ar negatīvu reakciju un policija viņam piesprieda naudassodu, kad parādījās ziņas par to, ka viņš pārkāpis savas konservatīvo valdības karantīnas noteikumus. 2020.gada jūnijā viņš bija piedalījies dzimšanas dienas ballītē savā birojā Dauningstrītā. Pirmajā sēdē britu premjerministrs, kurš atzīts par likumpārkāpēju, atvainojās, bet pateica, ka nav tīši pārkāpis noteikumus," norādīja "Time".

Ceturto vietu ieguva medicīnas darbinieki, kas palīdz pasaulei cīnīties ar Covid-19. Piekto vietu ieņēma ASV prezidents Džo Baidens, saņemot 3,1% lasītāju balsu.

"Time" 2022. gada ietekmīgāko cilvēku galīgais saraksts tiks publicēts 23.maijā. Tajā vēl var tikt veiktas izmaiņas, jo žurnāla redaktori vēl nav nobalsojuši.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu