Pk, 30.09.2022.

FOTO ⟩ "Drošības garša!" Somijas alus darītava pārsteidz pasauli, radot skārdenes par godu NATO

Apollo.lv
"Drošības garša!" Somijas alus darītava pārsteidz pasauli, radot skārdenes par godu NATO
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Foto: AFP/AP/Scanpix

Somijas alus darītavas "Olaf Brewing" īpašnieks Pēteris Ventinens šobrīd saņem zvanus un pozitīvas atsauksmes no dažādām pasaules valstīm pēc tam, kad viņš radīja alus skārdenes Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas (NATO) tematikā par godu tam, ka valsts nolēmusi pievienoties organizācijai, vēsta ziņu medijs "Euronews".

"Šobrīd saņemu aptuveni 200 tālruņa zvanus dienā no visas pasaules. Es to izbaudu. Tas notiek tikai vienu reizi mūžā," viņš sacīja ziņu medijam.

Foto: Somijas alus darītava pārsteidz pasauli, radot skārdenes par godu NATO

Ventinens stāsta, ka ideja radās aizvadītās nedēļas beigās. "Mēs vienkārši nolēmām izgatavot etiķetes, un par laimi mūsu noliktavā jau bija alus skārdenes bez etiķetēm," viņš sacīja.

Līdz šim ražotne lielveikaliem nosūtījusi aptuveni 8000 litru alus skārdenēs, bet no nākamās nedēļas viņi sadarbosies ar divām lielākajām Somijas mazumtirdzniecības ķēdēm un padarīs šo preci pieejamu veikalos visā valstī arī pudelēs.

"Tās izķer, un ir daudz pozitīvu atsauksmju. Es domāju, ka tas ir tāpēc, ka šis pavasaris ir bijis tumsas pilns, un, iespējams, šis produkts vienkārši cilvēkiem sniedz kaut ko pozitīvu," viņš skaidroja.

Alus nosaukums ir radies no somu izteiciena "Otan olutta", kas nozīmē "Es dzeršu alu", un franču valodas NATO saīsinājuma OTAN.

Šonedēļ pie alus darītavas bijušas rindas, jo somi mēģināja iegādāties šīs alus skārdenes. Ir novērots, ka pat cilvēki braukuši no citām pilsētām simtiem kilometru, lai gaidītu rindā un iegādātos skārdeni.

"Apollo" jau ziņoja, ka Somija un Zviedrija 18. maijā iesniedza pieteikumus dalībai NATO.

Abu valstu vēstnieki pieteikumus dalībai Ziemeļatlantijas alianses galvenajā mītnē Briselē iesniedza NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam, kurš notikušo nosauca par vēsturisku.

"Pieteikumu iesniegšana šodien ir vēsturisks solis. Sabiedrotie tagad apsvērs nākamos soļus jūsu ceļā uz NATO," sacīja Stoltenbergs.

Somija un Zviedrija ilgstoši atturējās no iesaistīšanās aliansē, taču Krievijas iebrukums Ukrainā radikāli mainīja drošības situāciju Eiropā, tāpēc abās valstīs politiķu un sabiedrības vidū ļoti strauji pieauga atbalsts dalībai NATO.

Alianses dalībvalstis pozitīvi vērtē Somijas un Zviedrijas uzņemšanu, vienīgi Turcija ir paudusi pretestību, apsūdzot abas Ziemeļvalstis par patvēruma sniegšanu kaujiniekiem no kurdu bruņotajiem grupējumiem, kas cīnās pret Turcijas valdību.

"Ir jāņem vērā visu sabiedroto drošības intereses, un mēs esam apņēmušies atrisināt visus jautājumus un ātri nonākt pie secinājumiem," teica NATO ģenerālsekretārs.

"Visi sabiedrotie saprot NATO paplašināšanās nozīmi. Mēs visi uzskatām, ka ir jābūt vienotiem, un mēs visi uzskatām, ka šis ir vēsturisks brīdis, kas mums jāizmanto," piebilda Stoltenbergs.

Somija, Zviedrija un Rietumu sabiedrotie cer, ka izdosies pārvarēt Turcijas iebildumus.

Gaidāms, ka NATO valstu vēstnieki trešdien izskatīs abu Ziemeļvalstu pieteikumus un varētu apstiprināt oficiālu iestāšanās sarunu sākšanu.

Vairākas NATO dalībvalstis, to vidū Lielbritānija, ir piedāvājušas Somijai un Zviedrijai drošības garantijas pieteikumu izskatīšanas laikā, kamēr uz abām valstīm vēl neattiecas kolektīvās aizsardzības līgums.

"Pēdējo dienu laikā vairākas sabiedrotās ir paziņojušas par atbalstu Somijas un Zviedrijas drošībai. NATO jau ir klātesoša Baltijas jūras reģionā, un NATO un sabiedroto spēki nepieciešamības gadījumā turpinās pielāgoties," uzsvēra Stoltenbergs.

1949. gadā dibinātajā aizsardzības aliansē pašlaik ir 30 dalībvalstis.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu