IDB rosina apsūdzēt policistu, kas dzērumā izraisīja satiksmes negadījumu un atstāja avārijas vietu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: karanik yimpat/Shutterstock

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosina prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu, kas dzērumā izraisīja satiksmes negadījumu un atstāja negadījuma vietu, vēsta IDB.

IDB pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersona vadīja transportlīdzekli, atrodoties alkohola ietekmē, un iebrauca pretējā joslā, tādējādi izraisot satiksmes negadījumu ar pretī braucošo transportlīdzekli, kura vadītājam pēc notikušā konstatēti vidēja smaguma miesas bojājumi.

Policists pēc notikušā pameta negadījuma vietu.

IDB priekšnieks Valters Mūrnieks norādījis, ka kriminālatbildības noteikšana par braukšanu pie stūres stiprā alkohola reibumā ir viens no apspriestākajiem instrumentiem, kas varētu izskaust ceļu satiksmes negadījumus ar traģiskām sekām.

Vienlaikus fakts, ka Latvijā ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo un ievainoto skaits joprojām saglabājas viens no lielākajiem Eiropas Savienībā, iespējams, ir iemesls raudzīties uz šo problēmu plašāk - vērtējot visu transportlīdzekļu vadītāju tiesību iegūšanas procesa kvalitāti kopumā, norādījis Mūrnieks.

IDB pirmajā ceturksnī sācis 14 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 72 kriminālprocesos. Šī gada pirmajos trīs mēnešos prokuratūrai nosūtīti 11 kriminālprocesi kriminālvajāšanas sākšanai pret 15 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem.

Aktuālākās ziņas