VIDEO ⟩ Kazakevičs: Ir svarīgi arī sarežģītās spēlēs gūt trīs punktus

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Latvijas vīriešu futbola izlasei UEFA Nāciju līgā svarīgi ir arī sarežģītās spēlēs gūt trīs punktus, piektdien notikušajā preses konferencē uzsvēra valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

Latvija spēlēs pēc spēka ceturtajā jeb vājākajā līmenī - D līgā, kur cīnīsies pirmajā grupā. 3.jūnijā Latvija uzņems Andoru, 6.jūnijā - Lihtenšteinu, 10.jūnijā viesos tiksies ar Moldovu un 14.jūnijā - ar Lihtenšteinu.

Veselības apsvērumu dēļ komandai šoreiz būs jāiztiek bez pamatvārtsarga Roberta Ozola. Nesenajam izlases pirmajam numuram Pāvelam Šteinboram šajā sezonā nav bijusi liela spēļu prakse, bet pārējie divi vārtsargi - Rihards Matrevics un Krišjānis Zviedris - nav ar lielu darba pieredzi nacionālajā valstsvienībā.

"Pēdējo dienu ziņa par Ozola traumu nedaudz maina situāciju. Arī pirms nometnes bija pārdomas par risinājumu pamatsastāva izvēlei. Skaidrs, ka Matrevica un Zviedra spēļu kondīciju mēs zinām, taču skaidras atbildes par to, kurš spēlēs, nav. Tomēr kopumā ņemot, neatceros, kad bijusi tik laba situācija ar spēlētāju pieejamību, izņemot gadījumus ar Ozolu un Vladislavu Fjodorovu, protams, arī Mārtiņu Ķiguru," stāstīja Kazakevičs.

Treneris arī uzsvēra, ka centra pussarga pozīcijā vismaz pagaidām neplāno izmantot Alvi Jaunzemu, jo tajā jau esot četri stabili spēlētāji - Artūrs Zjuzins, Eduards Emsis, Aleksejs Saveļjevs un Kristers Tobers.

"Ir vismaz 2-3 spēlētāji no citām pozīcijām, kurus varam izskatīt šajā pozīcijā. Pēdējā nometnē un spēlēs bija problēmas tajā pozīcijā, taču ceru, ka ar Zjuzina atgriešanos izlasē un, ņemot vērā, ka futbolistiem spēles kondīcija ir labāka, panāksim atbilstoši kvalitatīvu sniegumu mūsu spēles plānam," uzsvēra treneris.

"Ja nenotiek nekāda ekstraordināra situācija, tad neplānojam saukt papildu spēlētājus," teica Kazakevičs, kā piemēru minot Raimonda Kroļļa pēkšņo izsaukšanu aizpērn notikušajās spēlēs. "Esam izsaukuši 26 futbolistus un šobrīd ar viņiem rēķināmies. Traumu vai diskvalifikāciju rezultātā var būt korekcijas, taču pagaidām nav plānoti papildinājumi."

Pēdējos mēnešos rezultatīvi spēlējuši un vietu savos klubos izkarojuši uzbrucēji Vladislavs Gutkovskis, Roberts Uldriķis, Krollis un Dāvis Ikaunieks.

"Ne vienmēr ir korelācija starp sniegumu klubā un izlasē, taču redzam, ka mūsu uzbrucēji ir progresējuši savās klubu karjerās. Tas noteikti piešķir pārliecību, ka mūsu pārsvaru spēsim realizēt gūtajos vārtos. Mums ir četras spēles un to laikā vajadzēs variēt ar sastāvu un arī ar spēles stilu," uzsvēra Kazakevičs.

"Smagais spēļu grafiks virslīgā - apmēram 14 spēles astoņās nedēļās - raisīja bažas, vai spēlētāji to izturēs, ņemot vērā segumu mainību un citus apstākļus. Mani vairāk uztrauc situācija, kāda būs ar futbolistiem, kuri beiguši sezonu čempionātos Eiropā. Svarīgi, lai viņi psiholoģiski nebūtu iztukšoti. Labi, ka šo posmu esam pārvarējuši bez liela traumatisma," atzīmēja Kazakevičs.

Izlases mērķis UEFA Nāciju līgas D līgā ir uzvarēt savā grupā, kas pēc diviem gadiem dos tiesības spēlēt līmeni augstāk ar spēcīgākiem pretiniekiem.

"Skaidrs, ka mērķis ir pirmā vieta. Salīdzinot ar situāciju pirms diviem gadiem, esam gatavāki un nobriedušāki šī mērķa sasniegšanai.

Apzinājāmies savas problēmas un strādājām pie to risināšanas un šoreiz esam gatavāki uzdevumu izpildīšanai. Ļoti svarīgi ir kvalitatīvi sākt ar sešiem punktiem divās mājas spēlēs. Tagad ir izkristalizējies sastāvs un ir skaidrs spēles modelis. Koncentrēsimies no spēles uz spēli. Svarīgi ir arī sarežģītās spēlēs gūt trīs punktus," stāstīja treneris.

UEFA Nāciju līgas spēles šogad notiks jūnijā (četras spēļu dienas) un septembrī (divas spēļu dienas). Neatkarīgi no komandu skaita grupā, visas komandas aizvadīs divu apļu turnīru, tiekoties ar katru pretinieku pa reizei savā laukumā un viesos.

Latvijas vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts jūnija spēlēm:

vārtsargi: Pāvels Šteinbors ("Jagiellonia", Polija), Krišjānis Zviedris ("Liepāja"), Rihards Matrevics ("Valmiera");

aizsargi: Antonijs Černomordijs, Raivis Andris Jurkovskis (abi - "Riga"), Mārcis Ošs (Jūrmalas "Spartaks"), Kaspars Dubra, Vladislavs Sorokins, Elvis Stuglis (visi - RFS), Igors Tarasovs (Ahnas "Ethnikos", Kipra), Roberts Savaļnieks ("Liepāja"), Daniels Balodis, Emīls Birka, (abi "Valmiera");

pussargi: Eduards Emsis ("Lahti", Somija), Andrejs Cigaņiks ("FC DAC 1904", Slovākija), Alvis Jaunzems ("Valmiera"), Vladimirs Kamešs ("Riga"), Renārs Varslavāns, Artūrs Zjuzins (abi - RFS), Aleksejs Saveļjevs ("Auda"), Kristers Tobers (Gdaņskas "Lechia", Polija), Jānis Ikaunieks ("KuPs", Somija);

uzbrucēji: Vladislavs Gutkovskis ("Rakow", Polija), Roberts Uldriķis (Leivārdenas "Cambuur", Nīderlande), Raimonds Krollis ("Valmiera"), Dāvis Ikaunieks ("Jablonec", Čehija).

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu