S, 10.12.2022.

Latvijā sācies oficiālais priekšvēlēšanu aģitācijas periods

LETA
Latvijā sācies oficiālais priekšvēlēšanu aģitācijas periods
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Pašvaldības vēlēšanas 729. vēlēšanu iecirknī Viļānu kultūras namā. Ilustratīvs attēls.
Pašvaldības vēlēšanas 729. vēlēšanu iecirknī Viļānu kultūras namā. Ilustratīvs attēls. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Latvijā šodien sākas oficiālais priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms 14. Saeimas vēlēšanām, kas ilgs līdz vēlēšanu dienai - 1. oktobrim, informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Šajā periodā aģitācijas veicējiem, plašsaziņas līdzekļiem un citām iesaistītajām pusēm jāievēro priekšvēlēšanu aģitācijas veikšanas noteiktā kārtība un ierobežojumi, tostarp attiecībā uz materiālu izvietošanu preses izdevumos, publiskajās vietās, internetā, kā arī elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

Aģitācijas veicējiem, tostarp, politiskajām partijām, to apvienībām un deputātu kandidātiem, atļauts izvietot apmaksātu priekšvēlēšanu aģitāciju tikai pie tiem reklāmas pakalpojumu sniedzējiem, kas līdz 5.maijam KNAB vai Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) iesniedza priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus.

KNAB atgādina, ka šajā periodā noteikti vairāki ierobežojumi, piemēram, aizliegums īstenot slēpto aģitāciju, kuras atpazīstamākais izpausmes veids ir nenorādīts aģitācijas materiāla apmaksātājs, un aizliegums aģitācijas īstenošanai izmantot valsts un pašvaldību institūciju administratīvos resursus.

Ja iedzīvotājiem rodas aizdomas vai to rīcībā nonāk pamatota informācija vai pierādījumi, kas varētu liecināt par slēpto aģitāciju, administratīvo resursu izmantošanu un citiem pārkāpumiem, KNAB aicina nekavējoties ziņot iestādei.

To iespējams darīt vairākos veidos, tostarp, anonīmā veidā bezmaksas mobilajā lietotnē "Ziņo KNAB", zvanot KNAB uzticības tālrunim 80002070 vai rakstot uz e-pasta adresi "knab@knab.gov.lv".

Priekšvēlēšanu aģitācijas uzraudzību atkarībā no aģitācijas kanāla veic KNAB un NEPLP. KNAB uzrauga priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumus un aizliegumus attiecībā uz priekšvēlēšanu izdevumu limitiem, administratīvo resursu izmantošanu un slēpto priekšvēlēšanu aģitāciju internetā, publiskās vietās, kā arī preses izdevumos un to elektroniskajās versijās.

Savukārt NEPLP uzrauga priekšvēlēšanu aģitāciju televīzijā un radio.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu