Policija Liepājā apcietina jaunieti aizdomās par automašīnas zādzību un avārijas izraisīšanu alkohola reibumā

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Burdun Iliya/Shutterstock

Policija Liepājā apcietinājusi jaunieti, kas tiek turēts aizdomās par automašīnas zādzību un autoavārijas izraisīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē. Jaunietis vadīja automašīnu bez tiesībām, norāda Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Naktī uz piektdienu, 3. jūniju, ap plkst.3 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Liepājā, Jūras ielā, ir noticis ceļu satiksmes negadījums - automašīna "Toyota" iebraukusi ēkas sienā. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā un konstatēja, ka transportlīdzekļa vadītājs bija devies prom. Apskatot pilsētas videonovērošanas kameru ierakstus, bija redzams, kurā virzienā jaunietis devies. Likumsargi jaunieti aizturēja Liepājā, Raiņa ielā.

Noskaidrots, ka jaunietis, būdams alkohola reibumā, gājis gar promenādi un pamanījis automašīnu "Toyota", kura bija iedarbināta un neviens tajā neatradās. Jaunietis iesēdies automašīnā, uzsācis kustību, taču iebraucis ēkas sienā, to bojājot, pēc kā pametis notikuma vietu.

Pret jaunieti ir sākti administratīvo pārkāpumu procesi par ceļu satiksmes negadījumu un par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu, neziņojot par notikušo Valsts policijai, savukārt kriminālprocess sākts par automašīnas zādzību un transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām.

Jaunieša izelpā konstatētas 2,34 promiles alkohola. Nepilngadīgais jaunietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas sestdien, 4. jūnijā, devās uz tiesu lūgt piemērot jaunietim drošības līdzekli - apcietinājumu, kas patlaban jau ir stājies spēkā.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par transportlīdzekļa zādzību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu