Kurzemē sākts kriminālprocess pret vecākiem, kas brauca dzērumā un nespēja pieskatīt bērnu

LETA
Policists ar alkometu. Ilustratīvs attēls.
Policists ar alkometu. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Kurzemē vecāki brauca dzērumā un bez tiesībām, nepieskatot bērnu. Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu un administratīvā pārkāpuma procesu, norāda VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Piektdien, 3. jūnijā, ap plkst.21.40 VP Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Kuldīgas novadā, Skrundas pagastā, apturēja automašīnu "Ford", kuras vadītājs bija sēdies pie stūres alkohola reibumā. Veicot alkohola pārbaudi vīrieša izelpā, konstatēts, ka viņš atradies 2,07 promiļu reibumā. Tāpat vīrietim nav noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

Ar vīrieti automašīnā atradās viņa dzīvesbiedre un divus gadus vecā meita. Likumsargi veica alkohola koncentrācijas pārbaudi arī sievietes izelpā un konstatēja, ka viņa atradusies 2,78 promiļu reibumā, līdz ar to abi meitenes vecāki atradušies alkohola reibumā un nespēja uzraudzīt bērnu.

Sieviete likumsargiem paskaidroja, ka vīrietis piektdien nopircis automašīnu "Ford", ar kuru viņi izlēmuši aizbraukt uz veikalu Skrundā, taču atpakaļceļā viņus apturēja Valsts policija.

Šeršņova piebilst, ka tāpat konstatēts, ka sieviete ir zaudējusi aizgādības tiesības pār visiem viņas bērniem un patlaban par divus gadus veco meitu rūpējas cits ģimenes loceklis, kurš ir kļuvis par aizbildni. Aizbildne paskaidroja, ka brīvdienās, ar bāriņtiesas pārstāvju piekrišanu, meitene tika nogādāta pie vecākiem.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirknī pret transportlīdzekļa vadītāju ir sākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām, kā arī administratīvā pārkāpuma process par bērna uzraudzīšanu, atrodoties alkohola ietekmē. Šāds pats administratīvā pārkāpuma process sākts pret sievieti.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par bērna uzraudzīšanu, atrodoties alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, kas var ierobežot spējas nodrošināt bērna drošību un aizsardzību no iespējamiem bērna dzīvības un veselības apdraudējumiem, ja to izdarījusi persona, kura atbildīga par bērna uzraudzību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro. Šie materiāli pēc piekritības tiks nosūtīti Kuldīgas novada domes Administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai.

Valsts policija atgādina, ka transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā nav pieļaujama un tā apdraud gan paša, gan apkārtējo veselību un dzīvību.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu