Ukrainas Augstākās Radas priekšsēdētājs mudina piešķirt Ukrainai kandidātvalsts statusu

LETA
Ukrainas Augstākās Radas priekšsēdētājs mudina piešķirt Ukrainai kandidātvalsts statusu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: rospoint/Shutterstock

Uzrunā Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem Ukrainas Augstākās Radas priekšsēdētājs Ruslans Stefančuks aicināja Eiropas Savienību (ES) apstiprināt viņa valsts pieteikumu dalībai ES, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

EP priekšsēdētāja Roberta Metsola, sagaidot Stefančuku Strasbūras plenārsēžu zālē, uzsvēra, ka Ukrainas cīņa par brīvību, demokrātiju, vērtībām, kas vieno arī eiropiešus, ir mūsu cīņa. Tas, ko Ukrainai nākas piedzīvot, vēl pirms dažiem mēnešiem šķita neiedomājami, bet ukraiņu tauta ir iedvesmojusi visu pasauli.

Priekšsēdētāja Metsola sacīja, ka EP turpinās aktīvi atbalstīt Ukrainas centienus iegūt ES kandidātvalsts statusu.

Stefančuks sacīja, ka Krievijas uzbrukums Ukrainai sākotnēji ir šokējis viņa valsti un visu pasauli, taču ukraiņi ātri vien sapratuši, kas viņiem jādara - saliedēti jāstājas pret agresoru.

Paužot atzinību priekšsēdētājai Metsolai par to, ka viņa bija viena no pirmajiem Eiropas līderiem, kas apmeklēja Ukrainu pēc kara sākšanās, viņš arī pateicās Eiropas dalībvalstīm par to reakciju uz Krievijas agresiju, par Ukrainas bēgļu uzņemšanu un atbalstu Ukrainas tautai šajos tumšajos laikos.

Vienlaikus viņš pauda cerību, ka, turpinoties karam, tiks veikti papildu pasākumi, tostarp turpmākas ES sankcijas, pat ja tās sāks negatīvi ietekmēt Eiropas ekonomiku.

Stefančuks pauda dziļu vēlmi, lai ES spēcīgi atbalstītu viņa valsts centienus kļūt par ES kandidātvalsti. Ukrainai un tās tautai ir nepieciešams šāds spēcīgs vēstījums no Eiropas, viņš uzsvēra, vienlaikus norādot, ka jebkurš cits politisks signāls nāktu par labu Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam un viņa režīmam. Viņš arī pateicās EP par viņa valstij izrādīto atbalstu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu