LTV: No darba policijā atstādināta sieviete, kuras dzīvesbiedrs uzbruka jaunietim ar Ukrainas karogu

LETA
LTV: No darba policijā atstādināta sieviete, kuras dzīvesbiedrs uzbruka jaunietim ar Ukrainas karogu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Leiniša/LETA

No policistes amata uz izmeklēšanas laiku ir atstādināta sieviete, kuras dzīvesbiedrs apsūdzēts par uzbrukumu jaunietim, kuram ap pleciem bija aplikts Ukrainas karogs. Pieļauts, ka sieviete palīdzēja dzīvesbiedram slēpties, piektdien, 17. jūnijā, informē Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

LTV ziņo, ka pastāv aizdomas, ka sieviete palīdzējusi vīrietim slēpt savu auto un slēpties pašam, tāpēc šajā lietā atbildīgā prokurore izdalījusi atsevišķu procesu, ko nosūtījusi izvērtēšanai Iekšējās drošības birojam.

Kā ziņots, vīrietim, kurš apsūdzēts par uzbrukumu jaunietim Ukrainas karoga dēļ, piemērots 200 stundu piespiedu darbs sabiedrības labā, informēja prokuratūra.

Apsūdzētais arī samaksājis jaunieša prasīto morālā kaitējuma kompensāciju 6034 eiro apmērā.

Prokuratūra komentēja, ka vīrietim inkriminētais noziedzīgais nodarījums nav kvalificēts kā tāds, kas vērsts uz nacionālā vai jebkāda cita naida vai nesaticības izraisīšanu, jo apsūdzētais, nodarot miesas bojājumus cietušajam, nav vērsies pret viņu kā konkrētai nacionalitātei, etniskai grupai vai rasei piederīgu personu. Izmeklēšanā noskaidrots, ka uzbrucēja motīvi esot bijuši personiski un huligāniski - viņam radies nodoms "apdraudēt cietušā mieru, ierobežot viņa pārvietošanos, prettiesiski noteikt viņa rīcību, nobiedēt viņu un nodarīt viņam miesas bojājumus".

Tikmēr jaunieša advokāts plāno šo sodu pārsūdzēt, jo uzskata, ka šādos gadījumos jāpiespriež reāls cietumsods.

Minēto lēmumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā pēc paziņojuma saņemšanas dienas.

Jau ziņots, ka 20. maijā no Brīvības pieminekļa līdz Uzvaras parkam Pārdaugavā notika gājiens "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma". Pēc gājiena netālu no pasākuma vietas, Eduarda Smiļģa ielā, kāds automašīnas "BMW" vadītājs izkāpa no sava transportlīdzekļa un nodarīja miesas bojājumus 2003.gadā dzimušam jaunietim, kuram ap pleciem bija aplikts Ukrainas karogs.

Pēc notikušā "BMW" aizbrauca no notikuma vietas, bet policijā tika sākts kriminālprocess un veiktas operatīvās un izmeklēšanas darbības, kuru laikā noskaidrots iespējamais vainīgais - 1984. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā.

Automašīnu policija pēc tam atrada kādas privātmājas pagalmā, turklāt tai bija nomainītas valsts reģistrācijas numurzīmes, lai vainīgais slēptu savu atrašanās vietu. Pats uzbrucējs bija paslēpies savā dzīvesvietā bēniņos aiz skursteņa.

Tiesa sākotnēji vīrietim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, taču vēlāk viņš atbrīvots. Lieta nodota prokuratūrai.

Jau izskanējis, ka blakus uzbrucējam automašīnā esot bijusi policijas darbiniece. Policijā par notikušo sākta dienesta pārbaude.

Uzbrukumā cietušais puisis intervijā LTV iepriekš pastāstījis, ka viņa tēvs ir ukrainis. Zēns ir no mazpilsētas, bet mācoties Rīgā. Pēc gājiena un koncerta ar draugiem viņš devās skatīties hokeju.

Puisis apgalvojis, ka uzbrucējs bija uzvilcis motociklista cimdus un pieļāvis, ka tas darīts tāpēc, lai būtu sāpīgāk. Vīrietis viņam uzbrucis tieši tādēļ, ka ap pleciem bija karogs. Uzbrucējs esot jautājis: "Kas tā par fašistisko lupatu tev?" Uzreiz sekojuši sitieni pa saules pinumu un pa kaklu. Kad apstājušies garāmgājēji, vīrietis aizbēdzis, savukārt draugi nofotografēja uzbrucēju un viņa auto.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu