T, 17.08.2022.

"Izveidojās labs dialogs." Norvēģija atrisina strīdu ar Krieviju par kravu piegādi Svalbārai

LETA
"Izveidojās labs dialogs." Norvēģija atrisina strīdu ar Krieviju par kravu piegādi Svalbārai
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Norvēģijas karogs. Ilustratīvs attēls.
Norvēģijas karogs. Ilustratīvs attēls. Foto: Alexander Ishchenko/Shutterstock

Norvēģijas Ārlietu ministrija trešdien, 6. jūlijā, atklāja, ka ir atrasta iespēja, kā Krievijas kravas kalnračiem var sasniegt Svalbāras arhipelāgu.

Ministrija norādīja, ka krava, kas paredzēta Svalbāras arhipelāgā strādājošajiem Krievijas kalnračiem, tika bloķēta, jo atradās uz Krievijas kuģa, kam sankciju dēļ liegts šķērsot robežu. Tagad nolemts, ka kravas piegādās Norvēģijas pārvadātāji.

"Pozitīvi, ka šai problēmai tagad atrasts risinājums," paziņoja Norvēģijas Ārlietu ministrija, piebilstot, ka divi konteineri jau ir ceļā ar Norvēģijas kuģi.

"Ir svarīgi uzsvērt, ka šie risinājumi pastāvējuši visu laiku," ziņu aģentūrai AFP sacīja ministrijas pārstāve.

Ministrijas paziņojumā teikts, ka strīda laikā Norvēģijai izveidojies labs dialogs ar Krieviju.

Pagājušajā nedēļā Krievijas Ārlietu ministrija izsauca Norvēģijas pilnvaroto lietvedi, apsūdzot Oslo par piekļuves bloķēšanu Svalbāras arhipelāgam un piedraudot ar pretdarbību.

Krievijas Valsts domes spīkers Vjačeslavs Volodins otrdien paziņoja, ka parlamentam vajadzētu apsvērt robežlīguma denonsēšanu ar Norvēģiju.

2010. gadā Norvēģija un Krievija parakstīja līgumu par jūras robežas delimitāciju, kā arī par sadarbību Barenca jūrā un Ziemeļu Ledus okeānā, tādējādi pieliekot punktu četras desmitgades ilgušajām teritoriālajām domstarpībām.

Norvēģija atbildēja uzsverot, ka abu valstu interesēs ir saglabāt šo līgumu.

Lai gan Svalbāra atrodas Norvēģijas suverēnajā valdījumā, tā atļauj vairāk nekā 40 valstu pilsoņiem izmantot iespējami bagātās dabas izrakteņu iegulas uz līdztiesīgiem pamatiem.

Maskava sen vēlējusies iegūt lielāku ietekmi pār arhipelāgu un uzstāj, ka tas būtu dēvējams par Špicbergenu, nevis par Svalbāru.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu