T, 17.08.2022.

Jaunākā informācija par seksuālo vardarbību pret bērniem Talsu novadā. Viens aizturētais ir mācītājs

Jaunākā informācija par seksuālo vardarbību pret bērniem Talsu novadā. Viens aizturētais ir mācītājs
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: MVolodymyr/Shutterstock

Valsts policija izmeklē piecus savstarpēji nesaistītus kriminālprocesus par seksuālu vardarbību pret mazgadīgām personām Talsu novadā. Viens aizturētais ir Talsu baptistu draudzes mācītājs, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma". 

Latvijas Baptistu draudžu savienība LTV apstiprinājusi, ka aizdomās par seksuālu vardarbību pret bērniem aizturēts baptistu mācītājs. 80 gadu vecais mācītājs ir pensijā, un viņa kalpošanas laikā ziņas par seksuālu vardarbību nav saņemtas. Vīrietis pirms vairākiem gadiem bijis arī Talsu novada sociālā dienesta dienas centra vadītājs.

Savienība sola sadarboties ar policiju, lai noskaidrotu notikušā apstākļus.

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka pašlaik Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldē izmeklēšana notiek piecos savstarpēji nesaistītos kriminālprocesos par seksuālu vardarbību Talsu novadā pret personām, kuras nav sasniegušas 16 gadu vecumu, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Kriminālprocesi ir sākti pēc dažādiem krimināllikuma pantiem. Vienā kriminālprocesā izmeklēšana turpinās pēc Krimināllikuma 159.panta 3.daļas, proti, par tādas personas izvarošanu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Pēc Krimināllikuma 160.panta 4.daļas, proti, par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu izmeklēšana turpinās divos kriminālprocesos. Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Pēc Krimināllikuma 162.panta 2.daļas, proti, par 16 gadu vecumu nesasniegušas personas pavešanu netiklībā, ja tas izdarīts ar mazgadīgo, izmeklēšana turpinās divos kriminālprocesos. Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Patlaban visos kriminālprocesos turpinās izmeklēšana, tādēļ policija neatklāj cietušo un aizturēto personu skaitu.

Soda apmēru nosaka tiesa.

Valsts policija norāda, ka galvenokārt bērni nerunā par lietām, kuras ar viņiem ir notikušas, taču ja bērns tomēr uzticas un pastāsta kaut vienam tuviniekam vai pazīstamajam, aicinājums šim cilvēkam reaģēt un vērsties pie speciālistiem, kuri tālāk strādās ar bērnu un pārbaudīs, ko bērns ir pārdzīvojis un kam izgājis cauri. Par šādiem gadījumiem ir svarīgi informēt speciālistus un bērnam ir būtiski saņemt psiholoģisko palīdzību.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu