Aicina nepeldēties Vecāķu pludmalē un daudzviet Daugavā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vīrietis peldas Vecāķu pludmalē.
Vīrietis peldas Vecāķu pludmalē. Foto: Zane Bitere/LETA

Pēc Rīgas pilsētas neattīrīto kanalizācijas ūdeņu ieplūdes Daugavā Veselības inspekcija (VI) aicina Rīgas pašvaldību operatīvi Daugavas peldvietās un Vecāķu pludmalē izvietot brīdinājumus peldētājiem.

Patlaban VI iesaka nepeldēties Daugavas peldvietās Lucavsalā, Rumbulā un Ķīpsalā, kā arī Vecāķu pludmalē, aģentūru LETA informēja VI.

Peldēšanās ierobežojums būs spēkā līdz peldūdens mikrobioloģisko analīžu rezultātu saņemšanas no Rīgas pašvaldības par ūdens atbilstību kvalitātes prasībām.

Jau ziņots, ka Rumbulas peldvietā aizliegums peldēties ir spēkā kopš 7.jūlija, kad peldvietas ūdens paraugs laboratoriski uzrādīja paaugstinātu mikrobioloģisko piesārņojumu.

VI aktīvajā peldsezonā veic visu 58 oficiālo iekšzemes un jūras peldvietu pastiprinātu uzraudzību. Laboratorijā tiek noteikti tādi mikrobioloģiskie rādītāji kā fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli - ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī un zilaļģu savairošanās procesam.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu