FOTO Sešas neparastas dabas parādības un radības, kas novērotas Liepājas apkārtnē

Foto: Shutterstock/Apollo.lv kolāža

Latvijas trešo lielāko pilsētu - Liepāju - pēdējā laikā apciemojuši neparasti viesi. Viens no slavenākajiem šī gada notikumiem - valzirga viesošanās Liepājas pludmalē. Tie gan nav vienīgie gadījumi, kad Latvijas vēju pilsētas apkārtnē fiksēts kaut kas neparasts no mātes dabas. "Apollo.lv" piedāvā atcerēties neparastākās dabas parādības un dzīvās radības, kas fiksētas Liepājas apkārtnē.

4. jūlijā ap plkst. 3 tika konstatēts, ka Baltijas jūras krastā pie Liepājas ir izpeldējis valzirgs. Dažas dienas vēlāk viņš bija pārcēlies uz Ziemeļkurzemes piekrasti.

Publicētajos video un foto bija redzams, kā aculiecinieki samērā tuvu pietuvojušies masīvajam jūras dzīvniekam, spīdinot virsū lukturīti.

Liepājas pilsētas pašvaldības dzīvnieku patversme "Lauvas sirds" savos soctīklos rakstīja: "Lai cik eksotisks dzīvnieks tas nebūtu.

Cilvēki, nolieciet savus telefonus, nebāziet dzīvniekiem acīs zibspuldzes. No jūras iznācis dzīvnieks krastā atgūst spēkus. Un šāda rīcība var būt par pamatu dzīvniekam atgriezties jūrā stresa stāvoklī un viņš var iet bojā. Šī dažu sekunžu slava nav tā vērta. Mēs visi zinām, ka ieraugot lāci mežā nebūtu gudra doma sākt iet klāt, spīdināt acīs zibspuldzi un filmēt," teikts patversmes paziņojumā.

FOTO: Valzirgs Ziemeļkurzemes piekrastē

Vēlāk valzirgs tika manīts Somijā, kur traģiski noslēdzās viņa tūre pa Baltijas jūras valstīm.

Lai arī valzirgi dzīvo Ziemeļu Ledus okeānā un tuvējās jūrās ziemeļu puslodē, kāds indivīds jau jūnija vidū tika manīts Vācijas piekrastē, bet Jāņos arī Polijas piekrastē. Iespējams, ka iznākušais valzirgs bija viens un tas pats dzīvnieks, ārvalstu eksperti izsaka minējumus, ka tā bija gados jauna valzirgu dāma, jūlija sākumā ziņoja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) eksperti.

Eksperti atgādina: lai arī valzirgi cilvēkus neuztver kā barības objektus, tomēr, ja cilvēks pienāk tam pārāk tuvu, aizskar to un stiepj savu roku tam pretim, dzīvnieks aizstāvoties var iekost.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu