S, 20.08.2022.

Ukrainas ostas atstājuši vēl trīs kuģi ar kukurūzu

LETA
Ukrainas ostas atstājuši vēl trīs kuģi ar kukurūzu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kuģis "Rojen" atstāj Čornomorskas ostu.
Kuģis "Rojen" atstāj Čornomorskas ostu. Foto: Reuters/ScanPix

No Ukrainas ostām piektdien, 5. augustā, vēl trīs kuģi ar kukurūzu devušies ceļā, informē Ukrainas infrastruktūras ministrs Oleksandrs Kubrakovs.

Kuģis "Navistar" izgājis no Odesas ostas, bet kuģi "Rojen" un "Polarnet" - no Čornomorskas ostas, sociālajā tīklā "Facebook" pavēstījis Kubrakovs.

Uz šiem kuģiem atrodas pavisam 57 tonnas kukurūzas, kas tiek vesta uz Turciju, Lielbritāniju un Īriju.

Visi trīs kuģi pa jūras humāno koridoru dodas uz Stambulu, kur tos pārbaudīs pagājušajā nedēļā atklātajā Ukrainas labības eksporta kopīgajā koordinācijas centrā. Tajā strādā civilais un militārais personāls no Ukrainas un Krievijas, kā arī Turcijas un ANO pārstāvji. Viņu galvenais uzdevums ir uzraudzīt, lai Ukrainas kuģi ar labības kravām droši pārvietojas pa noteiktajiem maršrutiem, kā arī uzraudzīt pārbaudes, vai kuģos uz Melno jūru un no tās netiek vesti aizliegti ieroči.

Pēc pārbaudes kuģi varēs doties uz galamērķi.

Līdz šim saskaņā ar vienošanos no Ukrainas bija devies ceļā viens kuģis, kas jau pārbaudīts koordinācijas centrā. Tas ar 26 000 tonnu kukurūzas izgāja no Odesas pirmdien un devās uz Libānu.

Ukraina un Krievija 22. jūlijā Stambulā parakstīja atsevišķas vienošanās ar Turciju un ANO par graudu eksporta atsākšanu no Melnās jūras ostām.

Ar ANO un Turcijas starpniecību panāktās vienošanās paredz izveidot drošus koridorus, pa kuriem Ukrainas kuģi var ienākt un izkļūt no trim Melnās jūras ostām Odesā un tās apkaimē.

Ukrainas lauksaimniecības sektors ir svarīgs labības avots pasaules tirgos, īpaši Tuvajos Austrumos un Āfrikā, kur situācija ap pārtikas nodrošinājumu ir sevišķi saspringta.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu