Putina bijušās sievas un viņas vīra fondu sponsorējusi Maskava. Abiem pieder īpašumi Rietumeiropā, atklāj Navaļnija fonds

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijusī sieva Ludmila Očeretnaja.
Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijusī sieva Ludmila Očeretnaja. Foto: AP/Scanpix

Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijusī sieva Ludmila Očeretnaja un viņas vīrs Arturs Očeretnijs saņem miljoniem rubļu no Maskavas mērijas, bankas "Gazprombank" un citiem uzņēmumiem. Abiem pieder dzīvokļi un villa Francijā, Šveicē un Spānijā, izmeklējis opozicionāra Alekseja Navaļnija dibinātais Korupcijas apkarošanas fonds (FBK).

2013. gada vasarā Ludmila Putina pavēstīja, ka viņas laulība ar Vladimiru Putinu ir beigusies. 2015. gadā viņa apprecējās ar Arturu Očeretniju. Pēc šķiršanās, kā tika ziņots, "Putins Ludmilai neatdeva neko" no tā, kas bija minēts viņa deklarācijā.

Ludmila Putina bija 2000. gadā dibinātā fonda "Krievu valodas attīstības centrs" pilnvarotā.

No 2010. gada līdz šai dienai fonda direktors ir Arturs Očeretnijs, bet Putina ekssievai formāli ar fondu nav nekādas saistības.

Izmeklētāji min trīs lielākos centra sponsorus. Tie ir - Maskavas mērija, "Gazprombank" un uzņēmums "Severstaļ", kas pieder Putinam tuvajam oligarham Aleksejam Mordašovam.

Atbilstoši Navaļnija līdzgaitnieku aplēsēm trīs gadu laikā centrs no Maskavas mērijas saņēmis 175 miljonus rubļu (orientējoši trīs miljoni eiro).

Centrs saņēmis īpašumā 1774. gadā celto namu netālu no Kremļa un zemes gabalu.

"Ēka un zeme zem tās maksā kādus miljardus desmit, un ar ēkas iznomāšanu mūsu pārītis arī pelna," sacīts FBK pētījumā.

""Starppersonu komunikācijas attīstības centrs", kam valsts uzdāvinājusi ēku viņu supersvarīgajām lekcijām un semināriem, vienkārši iznomāja visas telpas šajā namā komercfirmai. Tās nosaukums ir "Meridian", un tā pieder personīgi Ludmilai Putinai-Očeretnajai," norāda Navaļnija līdzgaitnieki.

"Meridian" tālāk iznomājis telpas apakšnomniekiem, no kuriem lielākie ir bankas VTB un "Sberbank".

Pēc gada Očeretnijs nopircis 200 kvadrātmetru dzīvokli Davosā, Šveicē.

FBK pētnieki atraduši Malagā, Spānijā, Putina ekssievas divus dzīvokļus.

2013. gada decembrī, pusgadu pēc paziņojuma par Putinu pāra šķiršanos, uz Očeretnija vārda tika noformēta 5,3 miljonus eiro vērtā villa Angletā, Francijas dienvidrietumos. Tā atrodas līdzās Putina meitas villai.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu