Sūtīja naidīgas e-pasta vēstules Ukrainas vēstniecībai. Personai piespriests sabiedriskais darbs

LETA
Sūtīja naidīgas e-pasta vēstules Ukrainas vēstniecībai. Personai piespriests sabiedriskais darbs
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Pie Kongresu nama statīvā iepretim Krievijas vēstniecībai tiek izkārtoti Ukrainas un Latvijas valsts karogi. Ilustratīvs attēls.
Pie Kongresu nama statīvā iepretim Krievijas vēstniecībai tiek izkārtoti Ukrainas un Latvijas valsts karogi. Ilustratīvs attēls. Foto: Evija Trifanova/LETA

Kādam cilvēkam par naidīgu e-pasta vēstuļu sūtīšanu Ukrainas vēstniecībai Latvijā prokuratūra piemērojusi sabiedrisko darbu 140 stundu apmērā, informē prokuratūra.

Persona apsūdzēta par pēc Krimināllikuma panta par darbību, kas vērsta uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu.

Lietu izmeklēja Valsts drošības dienests (VDD), kas iepriekš informēja, ka persona uz Ukrainas vēstniecības Latvijā e-pastu sūtījusi vēstules, kurās paudusi klaju neiecietību, naidu un agresiju pret Ukrainas tautu, tajā skaitā vēstniecības personālu. Vēstulēs konstatēts arī vardarbības piedraudējums.

Prokuratūra skaidro, ka kriminālprocess tika pabeigts prokuratūrā, piemērojot sabiedriskos darbus uz 140 stundām. Likumā teikts, ka prokuratūra var apsūdzēto sodīt, ja apsūdzētais savu vainu atzīst un piekrīt kriminālprocesa pabeigšanai, piemērojot viņam sodu.

Jau ziņots, ka kopš Krievijas bruņoto spēku iebrukuma Ukrainā VDD kopumā ir sācis 22 kriminālprocesus un no Valsts policijas (VP) pārņēmis četrus kriminālprocesus, kas saistīti ar Krievijas agresijas atbalstīšanu un naida runu.

Līdz šim VDD pirmstiesas izmeklēšanu ir noslēdzis piecos kriminālprocesos, nosūtot izmeklēšanas gaitā iegūtos materiālus prokuratūrai un rosinot pret aizdomās turētajām personām sākt kriminālvajāšanu.

Savukārt 21 kriminālprocesā pirmstiesas izmeklēšana turpinās, un šajās lietās 16 personām ir piemērots aizdomās turētā statuss, savukārt vēl sešām personām - personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss.

Jau ziņots, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā VDD aizturēja blogeri Kirilu Fjodorovu, sociālā tīkla "Facebook" tematiskās grupas "Kriminālā Latvija" krievu valodā izveidotāju un administratoru Juriju Mihailovu, "garīgās attīstības un dziedniecības centra" "DVS Urantija" pārstāvi Aivi Vasiļevski un bijušo Rīgas domes deputātu Ruslanu Pankratovu. LETA noskaidroja, ka pret šīm personām izmeklēšana vēl turpinās VDD.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu