Igaunija liegs iebraukšanu valstī Krievijas pilsoņiem, kuriem ir Igaunijas izsniegta Šengenas vīza

LETA
Igaunija liegs iebraukšanu valstī Krievijas pilsoņiem, kuriem ir Igaunijas izsniegta Šengenas vīza
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas-Igaunijas robežpunkts Ainažos. Ilustratīvs attēls.
Latvijas-Igaunijas robežpunkts Ainažos. Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Igaunija no 18. augusta aizliegs iebraukšanu valstī tiem Krievijas pilsoņiem, kuriem ir Igaunijas izsniegta Šengenas zonas vīza. Tāpat tiks ierobežota vīzu izsniegšana Krievijas pilsoņiem, ceturtdien, 11. augustā, pieņēma Igaunijas valdība.

Lēmums neietekmēs Krievijas pilsoņus, kuriem Šengenas zonas vīzu izsniegusi cita valsts, kā arī Igaunijas pastāvīgos iedzīvotājus un pastāvīgās uzturēšanās atļaujas turētājus.

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādīja, ka šomēnes tiks runāts par Eiropas Savienības mēroga vīzu aizliegumu Krievijas pilsoņiem.

Izņēmumi tiks attiecināti uz Krievijas vēstniecības Igaunijā darbiniekiem un viņu radiniekiem, darbiniekiem, kas tieši iesaistīti preču un pakalpojumu pārvadājumos, personām, uz kurām attiecas Eiropas Savienības normas par pārvietošanās brīvību, personām, kas apmeklē tuvus radiniekus, cilvēkus, kas ierodas humānu apsvērumu dēļ.

Nolemts uz gadu pagarināt vīzu tiem Krievijas studentiem, kuriem tas nepieciešams mācību pabeigšanai Igaunijas augstskolās.

"Mēs novērojam, ka būtiski pieaug Krievijas pilsoņu skaits, kas ierodas vai šķērso Igauniju," preses konferencē sacīja ārlietu ministrs, piebilstot, ka "iespēja masveida apmeklēt Igauniju vai caur Igauniju braukt uz Eiropu neatbilst mūsu noteikto sankciju būtībai.

Ieviešot sankcijas, Igaunija vēlējās, lai agresora valstij arī ikviena pilsoņa līmenī nebūtu iespējas turpināt ierasto dzīvi starptautiskajā līmenī".

Viņš informēja, ka tiks atcelti iepriekš noteiktie izņēmumi Krievijas pilsoņiem vīzas saņemšanai darbam, mācībām vai uzņēmējdarbībai.

Reinsalu informēja, ka Ārlietu un Iekšlietu ministrija nākamnedēļ sagatavos ierosinājumus, kā būtu iespējams slēgt Igaunijas robežu tiem Krievijas pilsoņiem, kuriem Šengenas vīzu izsniegusi cita valsts.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu