T, 28.09.2022.

Latvija saņēmusi pirmās 1400 vakcīnas pret pērtiķu bakām

LETA
Latvija saņēmusi pirmās 1400 vakcīnas pret pērtiķu bakām
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Marina Demidiuk/Shutterstock

Latvija ir saņēmusi pirmās 1400 vakcīnu devas pret pērtiķu bakām, kas būs pieejamas riska grupu iedzīvotāju vakcinācijai, informēja Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.

Vakcināciju pret pērtiķu bakām nav plānots izvērst plašā sabiedrībā. Atbilstoši Imunizācijas valsts padomes rekomendācijām, vakcinācija pret pērtiķu bakām tiks piedāvāta riska grupām - ar pērtiķu bakām inficēto personu kontaktpersonām un medicīnas personālam, tostarp laboratoriju darbiniekiem.

Vakcīnas būs pieejamas klīniskajās universitātes slimnīcās un reģionālajās slimnīcās. Vakcīnas iepirktas vienotajā Eiropas Komisijas iepirkumā.

Ar pērtiķu bakām inficēto personu kontaktpersonas statusu nosaka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātā un rekomendēs šīm personām vakcinēties. Gala lēmumu par vakcināciju pieņem ārsts.

Latvijā līdz šim ir apstiprināti četri pērtiķu baku gadījumi. SPKC, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidroja, ka visi apstiprināto pērtiķu baku gadījumu infekcijas avoti ir ārpus Latvijas, vietējā transmisija sabiedrībā nav konstatēta.

Kā uzsver ministrija, visi četri gadījumi ir epidemioloģiski pārvaldīti, kā arī SPKC organizēja standarta epidemioloģiskās drošības pasākumus, lai novērstu infekcijas tālāku izplatīšanos.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu