C, 29.09.2022.

VIDEO ⟩ Simtiem pircēju Šanhajā bēg no Covid-19 karantīnas "Ikea" veikalā

Apollo.lv
Simtiem pircēju Šanhajā bēg no Covid-19 karantīnas "Ikea" veikalā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Simtiem pircēju Šanhajā bēg no Covid-19 karantīnas "Ikea" veikalā.
Simtiem pircēju Šanhajā bēg no Covid-19 karantīnas "Ikea" veikalā. Foto: Ekrānuzņēmums no video

Ķīnas valdības ieviestie "nulles Covid-19 politikas" pasākumi ir pēkšņi un dramatiski - Šanhajā pagājušajā nedēļas nogalē "Ikea" veikalā likumsargi centās ieslodzīt pircējus, jo viens no tiem bijis kontaktā ar koronavīrusa slimnieku, vēsta raidsabiedrība BBC.

Ķīnas varasiestādes sestdien centās slēgt lielveikalu Šanhajā, jo viens pircējs ir bijis ciešā kontaktā ar sasirgušo. Videomateriālos redzams, ka likumsargi cenšas slēgt durvis, taču pircēju pūlis burtiski izbēg no veikala.

Video: Simtiem pircēju Šanhajā bēg no Covid-19 karantīnas "Ikea" veikalā

Šanhajas iedzīvotāji gada pirmajā pusē jau pavadīja divus mēnešus stingrā karantīnas režīmā. Kopš tā laika pilsēta ar 20 miljoniem iedzīvotāju ik pa laikam pieredz pēkšņu karantīnas ieviešanu vietās, kurās konstatēti saslimušie ar Covid-19, vai arī kāds, kurš ir bijis ciešā kontaktā ar saslimušo.

Daudzi cilvēki ir bijuši ieslēgti uz vairākām dienām neparastās vietās - restorānos, sporta zālēs un birojos.

Varasiestādes pavēlēja slēgt "Ikea" veikalu, jo viens pircējs bijis kontaktpersona sešus gadus vecam zēnam, kurš saņēmis pozitīvu kovida testu pēc atgriešanās no Tibetas. Šanhajas Veselības komisijas direktora vietnieks Žao Dandans gan nevarēja pateikt, vai kontaktpersona tik tiešām atradās "Ikea" veikalā.

Viņš gan piebilda, ka visiem, kas apmeklēja šo veikalu, divas dienas ir jāievēro stingra karantīna un pēc tam piecas dienas rūpīgi jāseko līdzi savai veselībai.

Vietējais izdevums "Shanghai Daily" vēsta, ka sešus gadus vecajam zēnam koronavīruss izpaužas asimptomātiski un kopumā 400 cilvēki ir atzīti par ciešām kontaktpersonām, bet vēl 80 000 cilvēku ir obligāti jāveic PĶR testi.

Interesanti, ka Šanhajas Šuhui rajona veikals "Ikea" bija pirmā Zviedrijas mēbeļu giganta tirdzniecības vieta Ķīnā, kas tika atvērta 1998. gadā. Kopumā Ķīnā ir 35 "Ikea" veikali.

Ķīnas valdība negrasās atkāpties no nulles Covid-19 politikas, neraugoties uz to, ka tā atstāj graujošas sekas uz valsts ekonomiku un rada arvien skaļāku neapmierinātību sabiedrībā. Turklāt nereti stingra karantīna konkrētā reģionā tiek ieviesta arī tad, ja kādam it kā saslimušajam koronavīrusa tests bijis kļūdaini pozitīvs.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu