O, 21.03.2023.

Krievija nosauc trīs valstis, kuras visvairāk apdraudētu radiācijas avārija Zaporižjas AES

Apollo.lv
Krievija nosauc trīs valstis, kuras visvairāk apdraudētu radiācijas avārija Zaporižjas AES
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 11
Pārbaude Zaporižjas AES.
Pārbaude Zaporižjas AES. Foto: AFP/SCANPIX

Krievijas Aizsardzības ministrija ceturtdien, 18. augustā, sacīja, ka Zaporižjas atomelektrostaciju (AES) varētu slēgt, ja "ukraiņu spēki turpinās to apdraudēt". Agresorvalsts nosauca trīs valstis, kuras apdraudētu radioaktīvi elementi, ja AES notiktu avārija, vēsta ASV medijs "Newsweek".

Brīfingā ceturtdien Krievijas radiācijas, ķīmiskās un bioloģiskās aizsardzības spēku vadītājs Igors Kirillovs sacīja, ka Zaporižjas AES rezerves atbalsta sistēmas tikušas bojātas apšaudes rezultātā.

Zaporižjas AES kopš marta atrodas Krievijas karaspēka kontrolē un augustā vairākkārt tikusi apšaudīta.

Kirilovs nosauca trīs valstis, kuras vissmagāk skartu avārija spēkstacijā un jebkāda radioaktīvo materiālu izplatīšanās: Vācija, Polija un Slovākija.

Lai gan Polijai un Slovākijai ir robeža ar Ukrainu, Vācija atrodas apmēram 1600 kilometru attālumā no Ukrainas.

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka matastrofa Zaporižjas atomelektrostacijā (AES) apdraudētu visu Eiropu, paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"AES aizsegā okupanti apšauda līdzās esošās pilsētas un apdzīvotās vietas," sacīja Zelenskis pirmdienas vakarā ierakstītajā videouzrunā.

"Jebkāds radiācijas incidents Zaporižjas AES var kļūt par triecienu gan Eiropas Savienības valstīm, gan Turcijai, gan Gruzijai, gan tālāku reģionu valstīm. Viss ir atkarīgs tikai no vēja virziena un stipruma," teica Ukrainas prezidents.

"Ja Krievijas rīcības dēļ notiks katastrofa, sekas var dot triecienu arī tiem, kuri pagaidām klusē," viņš brīdināja.

Zelenskis aicināja noteikt jaunas stingras sankcijas Krievijai un nepadoties tās kodolšantāžai.

"Visiem Krievijas spēkiem nekavējoties jāaizvācas no AES teritorijas un kaimiņrajoniem bez jebkādiem noteikumiem," uzsvēra Ukrainas prezidents.

Ukrainas dienvidos esošā Zaporižjas AES, kas ir lielākā atomspēkstacija Eiropā, kopš marta atrodas Krievijas karaspēka kontrolē. Šomēnes AES vairākkārt apšaudīta. Ukraina paziņojusi, ka AES apšaudījuši Krievijas spēki nolūkā apšaudēs vainot Ukrainu. Tāpat Ukraina apsūdzējusi Krieviju, ka tā pārvērtusi AES par militāru bāzi.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu