"Noslēdzies vesels laikmets Latvijas vēsturē!" Amatpersonas reaģē uz pieminekļa Pārdaugavā demontēšanu

LETA
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Šodien līdz ar padomju karavīriem veltītā pieminekļa demontāžu Pārdaugavā ir noslēdzas vesels laikmets Latvijas vēsturē, un tas, kāda būs nākamā lappuse, ir atkarīgs no mums visiem, mikroblogošanas vietnē "Twitter" pauž ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Savukārt aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) uzsver, ka PSRS simbola krišana ir robezšķirtne, kura iezīmē jaunu iespēju latviešiem atbrīvoties no pazemojuma, atjaunot taisnīgumu un konsolidēt tautā tos, kuri gājuši maldu ceļu un to nožēlo.

"Mana roka ir joprojām izstiepta, savukārt, tie, kuri par to skumst, jūsu laiks ir aizgājis," tviterī ierakstījis ministrs.

Savukārt Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (JV) norāda, ka šodien ir diena, kad būsim brīvi no "okupekļa". Arī viņa uztver pieminekļa demontāžu kā pagrieziena punktu, lai "beigtos bažīga atskatīšanās pār plecu ar domu, ko Krievija teiks.

"Tas ir nozīmīgs solis Latvijas tautas pašapziņai - mēs darām tā, kā paši uzskatām par pareizu. Un šis ir pareizs solis," atzīmēja eiroparlamentāriete.

Savukārt Saeimas deputāts Jānis Dombrava (NA) uzsver, ka "ļaunuma impērijas" simbols ir sagrauts, un sveic visus ar šo uzvaru.

"Kā tauta mēs esam kļuvuši spēcīgi! To saprot arī Latvijas ienaidnieki. Viņi ir nobijušies. Lai šo spēku mums izdodas saglabāt vienmēr! Par latvisku Latviju," novēl deputāts.

LETA jau rakstīja, ka šodien pēcpusdienā Pārdaugavā, Uzvaras parkā, nogāzts Latvijā un Baltijā lielākais padomju laika piemineklis, demontējot tā kompleksa pēdējo elementu - 79 metrus augsto obelisku, kura virsotni rotā zvaigznes.

Obelisks tika nogāzts pēc aptuveni septiņas stundas ilga darba, krītot izraisot skaļu blīkšķi un augstas ūdens šļakatas no blakus esošā baseina. Sanākušie vērotāji padomju armijai veltītā obeliska krišanu sagaidīja ar ovācijām.

Pieminekļa kompleksa demontāža notikusi trīs dienas. Otrdien, 23.augustā, nogāzta trīs karavīru bronzas statuja, trešdien, 24.augustā, no rīta kritusi sievietes tēla figūra, bet ceturtdienas rītā sākti sagatavošanas darbi, lai sagatavotos pēdējam pieminekļa demontāžas posmam - augstā obeliska gāšanai.

Darbi ceturtdien noritēja apmēram no plkst.10. Kā norādīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP), lēmums par obeliska demontāžu tieši tagad un šādos apstākļos pieņemts trešdienas vakarā pēc konsultācijām ar būvniekiem un drošības dienestiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu