VIDEO ⟩ Dončičs kaldina Slovēnijas basketbolistu uzvaru pār Igauniju

Slovēnijas basketbolists Luka Dončičs
Slovēnijas basketbolists Luka Dončičs Foto: FIBA.com

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigzne Luka Dončičs ceturtdien kaldināja Eiropas čempiones Slovēnijas izlases uzvaru 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē.

Igaunijas vienība Celjē pirmajā ceturtdaļā izvirzījās vadībā ar 12:5 pēc Kristiana Kullamē tālmetiena, taču beigās piekāpās mājiniekiem ar 83:104 (23:27, 15:29, 20:19, 20:27).

Igaunijas izlasē 14 punktus un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Kers Krīsa, 12 punktus - Kristjans Kitsings, bet pa desmit punktiem - Kullamē un Maiks-Kalevs Kotsars.

Slovēņiem 25 punktus, 11 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles tika Dončičam, 19 punktus un sešas rezultatīvas piespēles sakrāja Gorans Dragičs, 14 punktus guva Vlatko Čančars, bet 13 punktus - Klemens Prepeličs.

J grupā citā spēlē Somijas izlase ceturtdien Tamperē pieveica Izraēlu ar rezultātu 79:73 (22:19, 25:18, 11:19, 21:17).

Somijas izlasē, kura bija vadībā visu otro puslaiku, Lauri Markanens guva 28 punktus un sakrāja deviņas atlēkušās bumbas. Eliass Valtonens guva 14 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas.

Zaudētājiem izraēliešiem 14 punkti un astoņas atlēkušās bumbas tika Romanam Sorkinam, 13 punktus sakrāja Levi Nimrods, Madars Jams - 11 punktus.

Citā J grupas spēlē Zviedrija mājās ar 50:67 (9:25, 20:21, 13:8, 8:13) piekāpās Vācijai.

Mājiniekiem 11 punktus guva Melvins Pancars, bet viesiem 16 punktus un pa piecām atlēkušajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm sakrāja Francs Vāgners. 12 punktus guva Deniss Šrēders, bet 11 punktus un 12 atlēkušās bumbas sakrāja Jonass Volfārts-Botermanis.

Somijas un Vācijas izlases ar sešām uzvarām septiņās spēlēs ir vadībā J grupā. Piecas uzvaras ir Slovēnijai, Izraēla svinējusi trīs uzvaras, bet pa divām uzvarām ir Zviedrijai un Igaunijai.

Trīs labākās grupas komandas kvalificēsies finālturnīram.

Vēl divi izlašu logi būs novembrī un 2023.gada februārī.

Finālturnīrs no 2023.gada 25.augusta līdz 10.septembrim norisināsies Filipīnās, Japānā un Indonēzijā.