S, 28.01.2023.

Ukraina izsaukusi Vatikāna vēstnieku saistībā ar pāvesta izteikumiem par Darjas Duginas nogalināšanu

LETA
Ukraina izsaukusi Vatikāna vēstnieku saistībā ar pāvesta izteikumiem par Darjas Duginas nogalināšanu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Foto: AFP/SCANPIX

Ukraina izsaukusi Vatikāna vēstnieku valstī Visvladu Kulboku saistībā ar pāvesta Franciska izteikumiem par "krievu pasaules" ideologa Aleksandra Dugina meitas Darjas Duginas nogalināšanu, kuru viņš nodēvēja par "nevainīgu" kara upuri.

Ukrainas Ārlietu ministrija ceturtdien pauda sarūgtinājumu par pāvesta paziņojumu, norādot, ka tas "netaisnīgi" pielīdzina "agresoru un upuri".

Ministrijas norādīja, ka spriešana par Krievijas pilsoņa nāvi Krievijas teritorijā Krievijas un Ukrainas kara kontekstā rada "apjukumu".

Francisks šonedēļ, runājot par sešus mēnešus ilgstošo karu, pieminēja arī nedēļas nogalē Maskavā sprādzienā nogalināto Duginu, kura bija dedzīga kara atbalstītāja.

Francisks nodēvēja viņu par "nabaga meiteni", pieskaitot viņu pie "nevainīgajiem", kuri ir cietuši no "kara neprāta".

"Es domāju par nabaga meiteni, kuru uzspridzināja Maskavā zem automašīnas sēdekļa nolikta bumba. Par karu maksā nevainīgie," sacīja pāvests.

Jau vēstīts, ka Krievijas Federālais Drošības dienests (FSB) pirmdien paziņoja, ka sestdien Piemaskavā notikušo auto sprādzienu, kurā tika nogalināta Dugina, esot sarīkojuši Ukrainas specdienesti.

FSB apgalvo, ka noziegumu pastrādājusi Ukrainas pilsone Natālija Vovka, kas pēc tam ieradusies Igaunijā.

Eksplodējis pie auto piestiprināts spridzeklis, paziņoja Krievijas Izmeklēšanas komiteja.

Dugins ir tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotais un dažkārt ticis dēvēts par "Putina smadzenēm" un "Putina Rasputinu". Domājams, ka uzbrukuma patiesais mērķis bija pats Dugins, kurš pēdējā brīdī izlēmis nebraukt ar dažas minūtes vēlāk uzsprāgušo automašīnu.

Tāpat kā tēvs, arī Darja Dugina aktīvi atbalstīja Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Ukraina ir noraidījusi jebkādu saistību ar Duginas nāvi.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu