C, 30.11.2023.

Krievijas režīma opozicionārs: Putinu varētu gāzt "galma revolūcija", nevis tautas sacelšanās

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Alekseja Navaļnija dibinātā pretkorupcijas fonda politiskais direktors Leonīds Volkovs.
Alekseja Navaļnija dibinātā pretkorupcijas fonda politiskais direktors Leonīds Volkovs. Foto: Dmitriy Kandinskiy/Shutterstock

Kara noziedznieka Vladimira Putina režīms, visticamāk, nepārdzīvos karu pret Ukrainu, lai gan tas varētu ilgt vairākus gadus. Krievijas prezidentu varētu gāzt elites konflikts, intervijā "Deutschlandfunk" norāda Krievijas opozīcijas pārstāvis, Alekseja Navaļnija dibinātā pretkorupcijas fonda politiskais direktors Leonīds Volkovs.

Tautas sacelšanās iespējamību Krievijā Volkovs vērtē kā ļoti zemu - pilsoniskā sabiedrība ir pārāk stipri apspiesta. Taču Volkovs ir pārliecināts, ka ir iespējams elites konflikts un Putinam pietuvinātās personas var sarīkot "galma revolūciju".

Prezidents Putins ir izjaucis Krievijas elites ierasto "dzīvesveidu".

Atentātu pret Krievijas kara atbalstītāja un pazīstamā nacionālista Aleksandra Dugina meitu viņš uzskata par "ļoti svarīgu signālu" elitei. Viņi, iespējams, vairs nejūtas droši pat Maskavā.

"Visi Putina kara noziedznieki tagad jūtas ļoti neomulīgi."

Volkovs pieļauj, ka šādi terorakti turpināsies.

Noskaidrot Krievijas sabiedrības attieksmi pret karu Ukrainā, viņaprāt, nav iespējams, jo neviens nesniegs uz jautājumu atbildi, par kuru draud 15 gadu cietumsods.

Putinam tiek sniegta "pilnīgi nepatiesa informācija"

Atskatoties uz Putina pavēli sākt pilna apmērā karu pret Ukrainu pirms pusgada, Volkovs sacīja, ka to nav gaidījis. Jo uzbrukums novestu Krieviju ekonomiskā katastrofā. Turklāt militāra uzvara nav iespējama. Volkovs šādu rīcību varot izskaidrot tikai ar Krievijas prezidenta izolāciju. Ļoti šaura ģenerāļu loka ieskauts Putins savu lēmumu pamatoja "uz pilnīgi nepatiesu informāciju".

Oktobrī klajā nāks Volkova grāmata "Putinzeme. Impēriskais trakums, Krievijas opozīcija un Rietumu maldi". Tajā viņš analizē Putina politisko izaugsmi līdz pat plaša mēroga iebrukumam Ukrainā.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu