S, 24.09.2022.

NASA uz Mēnesi plāno nosūtīt visu laiku jaudīgāko raķeti

Apollo.lv
NASA uz Mēnesi plāno nosūtīt visu laiku jaudīgāko raķeti
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: X03635/SCANPIX

Cilvēcei šī ir brīnišķīga pirmdiena, jo NASA pēcpusdienā pēc mūsu laika realizēs "Artemis 1" misiju, uz Mēnesi nosūtot visu laiku jaudīgāko raķeti, kas Zemes dabisko pavadoni apriņķos 40 dienas, un pēc tam atgriezīsies mājās.

Šī ir pirmā no plānotajām trīs "Artemis" misijām, no kurām pēdējā norisināsies 2025. gadā. Tajā uz Mēness pēc 50 gadu pauzes atkal savu kāju spers cilvēks, turklāt pirmā sieviete un pirmais cilvēks, kura ādas krāsa nav balta.

Beigu beigās Mēness dienvidpolā plānots izveidot paliekošu Mēness bāzi, kas kalpos ne tika kā astronautu dzīvesvieta, bet arī kā pieturvieta Marsa un kosmosa dzīļu apguvējiem.

Īsumā par "Artemis I" misiju

Misijas laikā plānots Mēness orbītā nogādāt un pēc tam sagaidīt atpakaļ uz Zemes bezpilota kapsulu "Orion". Lai arī kapsula tiks vadīta attālināti, tā ir paredzēta cilvēku pilotiem. Tādējādi šis būs pirmais cilvēku transportēšanai paredzētais kosmosa kuģis, kas kosmosā devies tik tālu no Zemes – aptuveni 65 tūkstošus kilometru aiz Mēness. Pēc tam, izmantojot Mēness gravitāciju un dzinējus, kapsula atgriezīsies uz Zemes.

Plānots, ka misija sniegs nozīmīgu informāciju par to, kā kapsula uzvedas kosmosā un bruģēs ceļu nākamajām misijām.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu