S, 28.01.2023.

FSB apgalvo, ka identificējis vēl vienu Duginas slepkavības līdzdalībnieku

LETA
FSB apgalvo, ka identificējis vēl vienu Duginas slepkavības līdzdalībnieku
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Foto: TT NYHETSBYRÅN/Scanpix

Krievijas Federālais Drošības dienests (FSB) pirmdien paziņoja, ka identificējis vēl vienu "krievu pasaules" ideologa Aleksandra Dugina meitas Darjas Duginas slepkavības līdzdalībnieku.

FSB apgalvo, ka tas ir ukrainis Bogdans Cigaņenko, kurš palīdzēja ukrainietei Natālijai Vovkai samontēt spridzekli un iedeva sievietei viltotus dokumentus. FSB iepriekš Vovku nosauca par slepkavības izpildītāju.

FSB ziņo, ka 1978. gadā dzimušais Ukrainas pilsonis Bogdans Cigaņenko 30. jūlijā tranzītā caur Igauniju ieradās Krievijā un atstāja Krievijas teritoriju dienu pirms sprādziena, kurā gāja bojā Dugina.

FSB apgalvo, ka Cigaņenko nodevis Vovkai viltotus automašīnu numurus un dokumentus uz Kazahstānas pilsones Jūlijas Zaiko vārda un kopā ar Vovku īrētā garāžā Maskavas dienvidrietumos samontēja improvizētu spridzekli.

Jau vēstīts, ka FSB pagājušajā pirmdienā paziņoja, ka Piemaskavā notikušo auto sprādzienu, kurā tika nogalināta Dugina, esot sarīkojuši Ukrainas specdienesti.

FSB apgalvoja, ka noziegumu pastrādājusi Ukrainas pilsone Natālija Vovka, kas pēc tam ieradusies Igaunijā.

Eksplodējis pie auto piestiprināts spridzeklis, paziņoja Krievijas Izmeklēšanas komiteja.

Dugins ir tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotais un dažkārt ticis dēvēts par "Putina smadzenēm" un "Putina Rasputinu".

Tāpat kā tēvs, arī Darja Dugina aktīvi atbalstīja Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Ukraina ir noliegusi jebkādu saistību ar Duginas nāvi.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu