ES nav vienotas nostājas pret Ukrainas karavīru apmācīšanu

LETA
Eiropas Savienības karogs. Ilustratīvs attēls.
Eiropas Savienības karogs. Ilustratīvs attēls. Foto: symbiot/Shutterstock

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu aizsardzības ministri, kuri otrdien, 30. augustā, ierodas uz neformālu sanāksmi Prāgā, nav vienoti jautājumā par iespējamo Ukrainas karavīru apmācīšanu.

ES augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels pagājušajā nedēļā ierosināja ES organizēt Ukrainas karavīru apmācīšanu.

Par ieceri zināms maz, bet Borels sacīja, ka karavīri būtu jāapmāca Ukrainai tuvējās ES valstīs.

Saistoši lēmumi neformālajā ministru sanāksmē netiks pieņemti, bet Borels norādīja, ka sagaida no sarunās vispārēju politisku vienošanos. Taču vairāki ministri bija skeptiski noskaņoti.

Luksemburgas aizsardzības ministrs Fransuā Bošs pauda šaubas, vai karavīru apmācība ir pareizais veids, kā palīdzēt Ukrainai, un Austrijas aizsardzības ministre Klaudija Tannere pauda līdzīgas bažas.

"Pirmais jautājums, kas jānoskaidro, ir, vai šāda misija vispār ir iespējama," sacīja ministre, piebilstot, ka līdzīgas misijas iepriekš notikušas ārpus ES.

"No mūsu viedokļa daudzi jautājumi paliek neatbildēti," viņa piebilda.

Savukārt Slovākijas aizsardzības ministrs Jaroslavs Nadjs paziņoja, ka Slovākija ir gatava atbalstīt šo plānu.

"Es uzskatu, ka mēs atradīsim risinājumu," sacīja Nadjs.

Arī Nīderlandes aizsardzības ministre Kajsa Olongrena pavēstīja, ka Nīderlande ļoti labvēlīgi reaģēs uz Borela plānu.

Viņa norādīja, ka Nīderlande jau palīdz apmācīt Ukrainas karavīrus Lielbritānijā un kopā ar Vāciju strādā pie jaunas apmācību programmas, tādēļ uzskata, ka Borela plāns būtu pareizais solis.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu