Starptautiskās atomenerģijas aģentūras komanda ieradusies Kijivā

LETA
Foto: X00550/SCANPIX

Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (IAEA) inspektori ieradušies Kijivā, no kurienes dosies uz Ukrainas Zaporižjas atomelektrostaciju (AES).

Plašāka informācija par IAEA ekspertu misiju nav pieejama.

Jau vēstīts, ka IAEA direktors Rafaels Grosi pirmdien tviterī pavēstīja, ka kopā ar komandu devies ceļā uz Zaporižjas AES, kas tikusi vairākkārt apšaudīta.

Februārī Ukrainā iebrukušais Krievijas karaspēks Zaporižjas AES sagrāba martā, bet stacijā joprojām strādā Ukrainas atomenerģijas uzņēmuma "Enerhoatom" ukraiņu darbinieki.

Ukraina apsūdz Krieviju, ka tā pārvērtusi atomelektrostaciju militārā bāzē un izmanto to kā vairogu uzbrukumu veikšanai.

Ukrainas enerģētikas ministrs Hermans Haluščenko pauda cerību, ka Zaporižjas AES varētu izveidot pastāvīgu misiju, bet vienlaikus aicināja Krieviju atstāt AES.

"Šai vizītei vajadzētu uzsvērt kodoldrošības nozīmi. Krieviem vajadzētu saprast, ka viņi nevar ar to spēlēties," raidorganizācijai BBC norādīja Haluščenko.

"Mūsu darbiniekiem, kas šobrīd strādā stacijā zem krievu spiediena, vajadzētu redzēt, ka ir kāds komunikācijas avots īpaši ar starptautiskajiem ekspertiem. Tas ir ļoti svarīgi, jo viņi ir fiziski un morāli noguruši," sacīja ministrs.

Taču Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks sacīja, ka Krievijas karaspēks tīšām apšauda koridorus, ko vajadzētu izmantot IAEA komandai.

Krievija vēlas piespiest IAEA inspektorus doties uz AES caur teritorijām, ko kontrolē Krievija, ko Ukraina nevēlas pieļaut, norādīja Podoļaks.

Grosi otrdien Kijivā tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu