Trūcīgie rīdzinieki varēs saņemt izglītības pabalstu un mācību piederumu pakas

LETA
Trūcīgie rīdzinieki varēs saņemt izglītības pabalstu un mācību piederumu pakas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: iravgustin/Shutterstock

Rīdzinieki ar zemiem ienākumiem aicināti pieteikties Rīgas Sociālā dienesta pabalstam izglītības ieguvei un mācību piederumu pakai, vēsta Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Pabalstu ir tiesības saņemt mājsaimniecībai, kas deklarējusies un dzīvo norādītajā adresē Rīgā un kuras ienākumi ir līdz 436 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 305 eiro pārējām personām mājsaimniecībā.

Sociālais dienests arī atgādina, ka ģimenes Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta komplektos var saņemt individuālo mācību piederumu paku, kurā ir mācību piederumi un mugursoma sākumskolas skolēniem, kā arī mācību piederumi pamatskolas skolēniem.

Šo paku var saņemt persona, kurai Sociālais dienests ir izdevis trūcīgas vai mazturīgas mājsaimniecības izziņu, vai arī persona nonākusi krīzes situācijā.

Pabalstu izglītības ieguvei piešķir, sākot mācību gadu, pirmsskolas vecuma bērnam no piecu gadu vecuma, kurš apgūst obligāto bērnu sagatavošanu pamatizglītības ieguvei.

Pabalsta apmērs ir 50 eiro katram skolēnam.

2021. gadā pabalstu saņēma 1384 personas 69 200 eiro apmērā.

No šī gada 1. jūnija līdz augusta beigām pabalsts piešķirts vairāk nekā 700 rīdziniekiem, no tiem 114 Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Lai saņemtu šo pabalstu, bērna vecākiem vai likumiskajam pārstāvim līdz 31. oktobrim jāvēršas Rīgas Sociālajā dienestā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu