Pk, 2.12.2022.

Baltkrievijai iesniegta protesta nota par robežžoga bojāšanu uz Lietuvas robežas

LETA
Baltkrievijai iesniegta protesta nota par robežžoga bojāšanu uz Lietuvas robežas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Lietuvas karavīri pie Lietuvas-Baltkrievijas robežas. Ilustratīvs attēls.
Lietuvas karavīri pie Lietuvas-Baltkrievijas robežas. Ilustratīvs attēls. Foto: AP/Scanpix

Lietuvas Ārlietu ministrija iesniegusi protesta notu Baltkrievijai par robežžoga bojāšanu. Šāda rīcība "vērtējama kā provokācija", otrdien, 6. septembrī, norāda ministrija. 

Uz Lietuvas Ārlietu ministriju izsaukts Baltkrievijas vēstniecības pārstāvis un "viņam iesniegta nota, kurā pausts stingrs protests par vairākkārtējiem gadījumiem, kad apzināti bojāta fiziskā barjera (aizsargnožogojums un dzeloņstieples), kas atrodas uz Lietuvas valsts robežas, kad barjeras bojāšanu un nelegālo migrantu ierašanos veicina arī Baltkrievijas amatpersonas", teikts ministrijas paziņojumā.

Lietuvas Ārlietu ministrija uzsver, ka šāda Baltkrievijas oficiālo personu rīcība "vērtējama kā provokācija" un ir "Lietuvas un Baltkrievijas līguma par valsts robežu tiesiskā režīma rupjš pārkāpums".

"Lietuva stingri pieprasa Baltkrievijai pēc iespējas drīz veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai līdzīgi incidenti nākotnē neatkārtotos," uzsvērusi Lietuvas Ārlietu ministrija.

Tā kā pagājušajā gadā sākās Baltkrievijas varas iestāžu atbalstīti nelegālo migrantu masveida centieni nelegāli iekļūt Lietuvā no Baltkrievijas, Lietuva pie Baltkrievijas robežas izbūvēja 550 metru garu žogu ar dzeloņstieplēm.

Lietuvas amatpersonas norāda, ka žoga bojāšanu veicina arī Baltkrievijas robežsargi.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu