Ķīnas prezidents izlaidis vakariņošanu ar Putinu

Ķīnas prezidents izlaidis vakariņošanu ar Putinu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 6
Šanhajas Sadarbības organizācijas samits Samarkandā, Uzbekistānā.
Šanhajas Sadarbības organizācijas samits Samarkandā, Uzbekistānā. Foto: AP/Scanpix

Ceturtdien, 15. septembrī, Šanhajas Sadarbības organizācijas samitā Samarkandā, Uzbekistānā, tikās Krievijas diktators Vladimirs Putins un Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins. Tomēr Ķīnas līderis atteicās vakariņot kopā ar 11 citu valstu līderiem, vēsta ziņu aģentūra "Reuters", atsaucoties uz kādu avotu Uzbekistānas valdībā.

Sji nolēma ceturtdien, 15. septembrī, nevakariņot kopā ar 11 citiem valstu līderiem. Kā iemesls tiek minēts Ķīnas delegācijas Covid-19 politika. Forums Uzbekistānā ir pirmais Ķīnas prezidenta ārvalstu ceļojums kopš koronavīrusa pandēmijas.

Fotogrāfijās, kas uzņemtas vakariņu laikā, redzams Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.

Avots Uzbekistānas valdībā apstiprināja Sji prombūtni. Tomēr Ķīnas Ārlietu ministrija vēl nav sniegusi komentāru.

"Apollo.lv" jau ziņoja, ka tikšanās laikā Putins slavēja Pekinas "līdzsvaroto nostāju" par Krievijas izraisīto karu Ukrainā - Ķīna nav kritizējusi Krievijas vardarbību Ukrainā, savukārt Ķīna kritizēja Rietumu noteiktās sankcijas pret Maskavu, vēsta medijs "Euronews".

Savukārt Krievija atbalsta Ķīnu saistībā ar saspīlējumu ar ASV, kas pieaudzis augusta sākumā. ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi augusta sākumā apmeklēja Taivānu.

"Mēģinājumi izveidot vienpusīgu pasauli pēdējā laikā ir kļuvuši neglīti un pilnīgi nepieņemami.

"Mēs ļoti novērtējam mūsu ķīniešu draugu līdzsvaroto nostāju attiecībā uz krīzi Ukrainā," Putins sacīja Ķīnas prezidentam.

Sji Dzjiņpins apliecināja kara noziedzniekam, ka Ķīna ir gatava būt "lielvalsts" līdzās Krievijai.

"Ķīna ir gatava strādāt kopā ar Krieviju, lai uzņemtos lielvaras atbildību, ieņemtu vadošo lomu un veidotu stabilitāti un pozitīvu enerģiju haosa pilnajā pasaulē," norādīja Sji.

Ķīna ir paudusi atbalstu Putinam, šajā konfliktā vainojot ASV un NATO, taču atturējusies no kādas konkrētas palīdzības sniegšanas Maskavai.

Šanhajas Sadarbības organizācijas samitu, kas būs pirmais klātienes samits kopš 2019. gada, apmeklēs arī Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans, Irānas prezidents Ebrahims Raisi un Indijas premjerministrs Narendra Modi.

Samita laikā gaidāmas vairākas divpusējas tikšanās, kā arī Irānas iestāšanās šajā organizācijā.

Pašreiz organizācijā ietilpst Ķīna, Krievija, Indija, Kazahstāna, Kirgizstāna, Pakistāna, Tadžikistāna un Uzbekistāna. Irānai līdz šim bija novērotājas statuss, līdzīgi kā Baltkrievijai un Mongolijai.

Armēnija, Azerbaidžāna, Kambodža, Nepāla, Šrilanka un Turcija tiek uzskatītas par Šanhajas Sadarbības organizācijas partnervalstīm.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu